Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Astma in druge pljučne bolezni Prosim za razlago izvida

Prosim za razlago izvida

Pozdravljeni!
Stara sem 52 let, CT pluč sem imela prvič pred šestimi leti, kjer je izvid pokazal minimalni emfizem. Težav nimam. Sedaj sem CT ponovila in prosim, če poveste kaj pomeni izvid izvid. Zdravnik mi ne razloži, niti ne pove, če so potrebne kakšne kontrole. Kaditi vem, da moram prenehati.
Izvid:
V pljučih so vidne diskretne difuzne zgostitve mlečnega stekla, ki so najizrazitejše v apikalnih delih in imajo izgled kadilskega respiratornega bronhioilitisa.
V zgornjih delih je viden centrilobularni in paraseptalni emfizem.
sluzne obloge v centralnih bronhih, ki sicer niso videti zadebeljeni.
Bezgavke niso povečane. Požiralnik je primeren. Srce je majhno. Pljučne arterije so primerno široke. Plevralnega izliva ni.

Najlepša hvala!

Dober dan,
izvid pomeni, da imate kar burno vnetje zaradi kajenja (zgostitve mlečnega stekla). Kar seveda ni dobro. Obstaja precejšnja možnost, da te spremembe izginejo s prenehanjem kajenja. Edina kontrola, ki je smiselna, je preveriti, ali ste prenehala s kajenjem.
LP
MK

Pozdravljeni,

dobila sem izvid na katerem piše zelo verjetna astma z visokim PD20.
Kaj pomeni ta PD20?

Hvala

nova
Uredništvo priporoča

Dober dan.
PD20 pomeni: provokacijska doza metaholina, pri kateri se je pretok zraka v pljučih zmanjšal za 20%. Pri bolnikih z astmo je za ta učinek potrebna majhna doza metaholina (pod 2 miligrama).
Lep pozdrav
MK

New Report

Close