Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Astma in druge pljučne bolezni Zmanjsana kapaciteta pljuc

Zmanjsana kapaciteta pljuc

Spostovani. 2dni nazaj sem opravljal spirometrijo.Rezultat je pokazal zmanjsano pljucno kapaciteto. Rezultati so bili: FVC: 79%, FEV1: 83% FEV1/FVC: 108% FEF 25-75%: 121% PEF: 132%. Dve leti nazaj, sem imel Fvc 107% in vse vredu. Po pregledovanju strokovne vsebine sem zasledil, da bi lahko slo za restrikcijo. Drugace sem zdrav, pri sportu nimam tezav z dihanjem, tiste ki so, so vrjetno zaradi kondicije. Lepo prosim za mnenje, v katero smer se giblje spirometrija, saj vrjetno gledate se druge parametre kot fvc in fev1. Hvala in lep pozdrav.

Dober dan,
polno je možnih razlogov. Ne vem, zakaj ste opravljali spirometrijo, ali zaradi težav, ali na kakšnem sistematičnem pregledu ali kaj tretjega.
Eden od razlogov je lahko slabo kalibriran aparat, nepravilno nastavljene norme. Predlagam, da za interpretacijo vprašate zdravnika, ki vas je napotil na preiskavo. Morda spirometrijo najprej ponovite.
LP
MK

Bil je sistemataki pregled. Je kalibrirana naprava sklepam…glede na dane procente bi lahko rekli da gre za restrikcijo, ali ni nujno in je potrebo raziskati tudi druge stvari? Cakam na pregled pri osebnem zdravniku. Hvala in lp

Dober dan,
kadar ni zdravstvenih težav in dobimo nepričakovan rezultat laboratorijskega testa, se najprej posumi, da je nekaj narobe s testom in se ga ponovi. Morda so vam nastavili napačne norme. Preverite, v litrih, kolikšna je bila VC pred dvema letoma in kakšna je letos.
LP
MK

New Report

Close