Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Astma in druge pljučne bolezni Hud dolgotrajen nekoliko produktiven kašelj brez vročine

Hud dolgotrajen nekoliko produktiven kašelj brez vročine

Spoštovani!

Pred slabimi 3 tedni se mi je pojavil kašelj, ki je produktiven le po velikih naporih, da sluz (belkaste do rumenkaste barve) spravim iz (predvsem) spodnjega dela pljuč (da pljuča niso čisto čista, je potrdila zdravnica). Krvna slika pred ca. 2 tednoma je bila v redu, vročine nimam, saturacija je bila menda OK. V začetku sem imela težave s kašljem tudi ponoči, sedaj pa je že nekaj dni tako, da sem zjutraj in zgodaj dopoldne še kolikor toliko v redu, nato pa se začnejo hudi napadi kašlja, ki me zelo utrudijo (se mi tudi malo vrti in boli glava). Za te napade sem pred nekaj dnevi ob mojem drugem obisku pri zdravnici tudi dobila Berodual, ki mi nekoliko olajša vsaj občutek “zategnjenosti” dihal. Ca. 1x dnevno uporabljam tudi inhalator (fiziološka raztopina). Hud napad kašlja dobim tudi, če sem izpostavljena mrzlemu zraku, tako da sem že nekaj dni samo notri. Ves čas pa je čutiti/slišati hropenje/piskanje v pljučih.

Zanima me, če je tako stanje sploh še normalno. Bi to lahko bila pljučnica? Namreč zdaj opažamo takšne znake že pri hčerki. Kaj se sploh še da narediti – dodatno me skrbi tudi zato, ker sem ravno na začetku nosečnosti (ca. 1 mesec)? Sem pa drugače nekadilka, stara 38 let, pred leti so mi potrdili alergijo med drugim na pelode, pršico, vendar pa v zadnjih letih težav zaradi tega skoraj ni bilo zaznati.

Hvala za odgovor!

Lep pozdrav,

aox

Dober dan,
pljučnica to ni, lahko pa je astma. Kar nazaj do zdravnika. Spirometrijo je za narediti in morda kar poskusiti inhalacije zdravil za astmo.
LP
MK

New Report

Close