Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Astma in druge pljučne bolezni Panatus forte in bronhitis

Panatus forte in bronhitis

Spoštovani,

Prebolevam bronhitis. Bolezensko stanje je bolj na začetku. Zdravnik mi je poleg antibiotika Ospamox predlagal še kakšen sirup, priporočal je Prospan. V lekarni sem vprašal za mnenje, da imam bronhitis in napol suh kašelj in so mi prodali sirup Panatus forte, ki ima kontra učinek kot Prospan, kar sem šele zdaj ugotovil.
Sedaj sem prebral, da mi lahko ta sirup povzroči kronično obolenje, saj zavira kašelj in s tem zavira čiščenje dihal.

Bi moral pri bronhitisu vedno dobiti sirup, ki izloča sluz kljub bolj suhemu kašlju in so mi prodali napačnega? Zaužil sem ga že 12 žlic. Ker sirup priporočate?

Lp Davor

Dober dan,
brez panike. Zdravila za kašelj pravzaprav ne delujejo, zato je vseeno, če kaj od tega jemljete ali ne.
LP

Hvala za odgovor. Ali si lahko kako drugače pomagam, da se mi pljuča čimprej sčistijo in pozdravijo? Prejšnjo zimo sem imel iste simptome in se nisem pozdravil vse do poletja in dobil 3 različne antibiotike. Se splača kupiti inhalator Me120 ali kaj drugega?

Hvala in lp Davor

nova
Uredništvo priporoča

Dober dan,
tudi inhalator ne bo naredil koristi vašim pljučem.
Po virozah se rado zgodi, da si sluznica dihalnih poti par mesecev ne opomore. Druga možnost je, da imate blago astmo. Vsekakor je treba postaviti čvrsto diagnozo preden se da odločiti, ali je kakšna stvar, ki bi vam naredila korist.
LP

Hvala za iskrene odgovore. Moram še to vprašati. Če nič druga ne pomaga, antibiotik je potrebno jemati ali je tudi to samo navidezno zdravljenje in mi samo škoduje, saj se mi zdi, da imam zelo slab imunski sistem.

V enem mesecu sem imel močne prebavne motnje, otroci prinesli virozo iz vrtca. takoj za tem sem imel gnojno angino. Dobil antibiotik ospen 1500. Ga ravno do konca celo škatlo vzel in dobil zopet vročino 39 in prehlajena pljuča, kašelj in diagnozo bronhitis. In zopet nov antibiotik. Se lahko pozdravim brez antibiotika ali ne?

Lp Davor

Dober dan,
pred predpisom antibiotika je pametno narediti preiskave, ki pokažejo, ali gre verjetno za bakterijsko okužbo (takrat antibiotiki koristijo ali so celo nujni) ali za virusno okužbo (takrat antibiotiki škodijo). Na primer bris mandljev pri angini ali krvne preiskave (CRP).
LP
MK

Pozdravljeni. Kasljam ze cetrti teden. Najprej sem en teden kasljala suho, sedaj izmecek. Res pa je, da velilokrat kasljam suho zjutraj in zvecer, cez dan pa se izkasljujem. Za 70 procentov je boljse kot je bilo. Nisem imela vrocine. Rtg in spirometrija pri pulmologu bili ok. Me pa zelo zelo skrbi, da gre za kako.tuberkolozo? Obstaja kak test samoplacniski? Ko zakasljam imam vcasih okus po krvi v ustih, ni pa krvi opaziti. Samo okus. Zato me.tudi skrbi za tuberkolozo.

Se eno vprasanje, ali lahko delas difuzijski test, ce ima pacient pfo?

Dober dan,
na prvo vprašanje lahko rečem, da tuberkuloze nimate. Bi se videla na rentgenski sliki in tudi ne bi šlo na bolje.
Na drugo vprašanje pa ne znam odgovoriti, ker ne vem, kaj pomeni pfo.
LP
MK

Hvala vam. A lahko kasljam zaradi nosa tudi? Ker imam vneto sluznico nosa.
No, zdaj odkar izkasljujem, je boljse. Ker ko sem suho kasljala je bilo grozno pogosto. Ampak na rtg ste rekli, da bi bilo to vidno.
Lahko.kaselj pri bronhitisu akutnem dolfo traja?
Ta okus po kovini oz krvi mi je cuden. Aja eno vprasanje dodatno … a lahko slucajno dobis astmo zaradi refluksa?
Je pri bronhitisu normalno, da imas kdaj pa kdak obcutek stiska v prsih? Ob luscenju, kot da cutis da imas not polno sluzi.
Pfo je pa odprto ovalno okno v srcu.

Dober večer,
tudi nos je lahko razlog za kašelj, ko se zadaj po žrelu izceja sluz in draži na kašelj. Kašelj po virozi lahko traja par mesecev. Vnetje bronhijev lahko dela neko tiščočo bolečino v prsih.
Astme ne moreš dobiti zaradi refluksa, lahko pa refluks slabša težave pri ljudeh, ki imajo astmo.
Pri pfo se lahko dela test difuzije.
LP
MK

Hvala za odgovore. Ste me pomirili. Kaj pa okus po kovini oz krvi?
Zdaj odkar izkasljujem, se mi zdi, da je po jakosti enako ze dva tedna, nic kaj manj ne kasljam, je pa res da zelenag izmecka vec ni toliko.
Glede refluksa … a lahko refluks tud povzroca stiskanje v prsih?

Dober dan,
gnoj ima čuden okus, meni bi to zadostovalo.
Tudi refluks (vnetje požiralnika) je eden od razlogov za tiščočo bolečino za prsnico.
LP
MK

Hvala vam. Ka, imate prav glede gnoja. Me pa.mal skrbi, da bi kje bila kaka astma. Tudi hropenje na levi strani, se je malo prisotno. Ampak pljuca so cista. A to hropenje bo tako dolgo dokler bo kaselj?

New Report

Close