Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Astma in druge pljučne bolezni Astma in kašelj

Astma in kašelj

Pozdravljeni! Stara sem 36 let. V najstniških letih sem imela diagnosticirano astmo in alergijo na pršice in mačke, oboje se je umirilo do 22.leta in dobrih 10 let nisem imela nobenih težav, razen občasnih težav z izpuščaji na koži. Pulmologe sem nazadnje obiskala v srednji šoli.

Zadnji dve leti pa se mi pojavljajo težave s hudim suhim kašljem v zimskem času (tudi poleti na morju v času požarov je bilo isto). Pred dvema letoma mi je od takšnega kašlja tudi počilo rebro. Osebna zdravnics je rekla, da morda gre za poslabšanje astme in mi je takrat predpisala Berodual in Flixotide, ki mi nista pomagala, po nasvetu sinovega pediatra sem dozo povečala in stanje se je umirolo, tako da sem na koncu pomladi prenehala z zdravili. Do naslednje zime.

Trenutno stanje je tako: prejšnji teden sem prebolela zelo rahel prehlad, od četrtka suho kašljam. Vsakih 6 ur vzamem 3 vpihe Beroduala, san brez njega neprestano kašljam.

Kaj mi svetujete? V ambulanto mi zaradi vseh viroz in gripe ni za hodit. Dodam š Flixotide?

Hvala in lp
J

Dober dan,
verjetno imate res astmo in ob virozah se ta bolezen poslabša. Zaenkrat bi bilo res najbolje začeti s Flixotide, 2 krat po 250 mikrogramov na dan, vmes večkrat Berodual. Potem naj vas pa osebni zdravnik napoti do pulmologa, da se razčisti, kako je z astmo. Optimalno je 2 meseca po koncu okužbe. Do takrat pa Flixotide prejemajte.
LP
MK

New Report

Close