Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Astma in druge pljučne bolezni Pregled pljuč – delo v proizvodnji

Pregled pljuč – delo v proizvodnji

Pozdravljeni!

Zaposlen sem v službi, v proizvodnji, kjer imam opravka z grafitom, pri delu pa se pojavlja tudi grafitni prah. To, da ta prah ni ravno zdrav je verjetno jasno, ne vem pa kako in v kakšni meri je škodljiv. Nekih meritev zraka tukaj še nisem zasledil, na zdravniškem pregledu za službo pa tudi ne vedo kaj veliko povedati o tem. Ali mogoče vi veste ali je to prah, ki ga človek izkašlja ali pa se useda v pljuča, kot v primeru azbesta?
Opazil sem namreč, da odkar tu delam, se mi kašelj ob prehladu veliko dlje časa vleče. Želel bi na nek samoplačniški pregled pljuč, da bi ugotovil v kakšnem stanju so, pa bi vas vprašal na kakšne vrste pregleda pljuč naj se napotim? Bi moral iti na rentgen, spirometrijo ali kaj podobnega?

najlepša hvala za odgovor

lep pozdrav

Dober dan,
vdihavanje kakršnegakoli prahu naredi neke težave, ker se morajo pljuča bolj čisititi. Čisti grafit je sicer inerten, vprašanje pa je, ali so še kakšne primesi. Vsekakor pa se ni za bati, da bi grafit imel lastnosti podobne azbestu.
Delovna mesta morajo biti varna, za to skrbi medicina dela.
Če imate težave, potem naj vas vaš osebni zdravnik napoti k pulmologu, da se naredi preiskava pljučne funkcije.
LP
MK

New Report

Close