Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Astma in druge pljučne bolezni Tezko dihanje, dusenje

Tezko dihanje, dusenje

Pozdravljeni, stara sem 14 let in zadje leto opazam da imam obdobja ko me v oprsju redno duši in tišči. Bila sem ze pri svojem zdravniku lani ko se je to prvic pojavilo in je zdravnik to obravnaval kod prehlad… pred dvema mescoma se je dusenje spet pojavilo in po nekem casu umirilo in koncalo, zdaj pa se spet pojavilo, torej imam konstanten obcutek da rabim zajemati zrak, zeli hitro se izmucim grem lahko samo po stopnicah in imam obcutek kot da mi bo srce razneslo in moram 10 min po nekem fizicnem delu pocasi dihati in zajemati zrak da se vse skupaj malo umiri. Zelo tezko spim ponoci skoraj nic se ne naspim kar pa zelo vpliva na moje delo in koncentracijo v soli, ko grem spat celo noc zajemam zrak ampak obcutek kod da ga nikoli ne zajamem dovolj, hkrati pa ko diham imam obcutek praskanja v plucih… upam da ima kdo kaksen koli nasvet se zahvaljujem… Pred kratkim so mi nasli na dihalih tudi bakterijo ki smo jo zdravili z zdravilom Sumamed. Sicer pa je dihanje bilo prisotno ze pred obolenjem… sicer sem pa tudi aktivna sportnica treniram rokomet 4x na teden kar pa mi to dihanje zelo preprecuje…
Hvala ze v naprej kdo koli se odzove z odgovorom!.

Dober dan,
kar nazaj do zdravnika pojdite, da naredita še kakšne preiskave. Tako lahko izgleda astma. Če bo treba do preiskav počakati, pa poskusite z uporabo spreja Ventolin (na recept ga predpiše osebni zdravnik). Če bo odlično koristil, potem je diagnoza astme zelo verjetna.
LP
MK

New Report

Close