Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Astma in druge pljučne bolezni Poslabšanje astme – kaj storiti – nujno

Poslabšanje astme – kaj storiti – nujno

Pozdravljeni,
pred kakšnim tednom se mi je začelo poslabševati stanje astme. Nenehno me sili na suhi kašelj, grlo imam že čisto razboleto in ne vem več kaj naj storim.
Za astmo se zdravim eno leto, Alvesco 160 mg, 1 vpih na dan, po potrebi Ventolin. Pred dobrim mesecem sem bila na kontroli pri pulmologu in je bilo vse OK. Kakor hitro pa so se spustile temperature pa ne neham kašljati, prav tako imam glavobol. Vročine in prehlada nimam.
Sama sem sedaj povečala dozo na 3x dnevno in še vmes Ventolin, ampak nič ne zaleže (povečanje doze mi je svetoval pulmolog v primeru prehladnih obolenj ali gripe).
Kaj mi prosim svetujete, ker tako res ne morem živeti, ne morem delati, ker kar naprej kašljam in me že vsi čudno gledajo. Prosim za nasvet.

Dober dan,
predlagam, da stopite do svojega zdravnika, da vidi, kaj je razlog več težavam. Ni nujno, da bi bilo več kašlja posledica poslabšanja astme . Morda so težave zaradi vnetja v nosu (navajate glavobol) , ali celo neugodnih učinkov Alvesca (vas boli žrelo). Priposlabšanju astme ponavadi Ventolin precej koristi.
LP
MK

New Report

Close