Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Astma in druge pljučne bolezni Rumen izpljunek – pljučnica ? in RTG slika.

Rumen izpljunek – pljučnica ? in RTG slika.

Spoštovani,

Star sem 28 let, nekadilec. Že približno dober mesec dni zjutraj občasno odkašljam slino v kateri je prisotna rumeno zelena sluz. Bil sem samoplačniško na RTG ju kjer pljučnice niso odkrili prav tako ne kakšnih posebnosti. Spodaj prilagam sliki in prosim za dodatno mnenje.

Link na sliki:

https://ibb.co/v10yGWz
https://ibb.co/tCRXsf1

Zanima me kaj bi lahkko bil razlog ? in v primeru če gre za bakterijsko okužbo so potrebni za vsako ceno antibiotiki ali se tudi kadar ne gre za virusne obolenje takšne stvari pozdravijo same. Hvala za vaš odgovor in lp.

Dober dan,
marsikaj je lahko razlog za to, kar opisujete. Na primer prehlad pred mesecem dni, ta se lahko še par mesecev čisti. Lahko kakšno vnetje v nosu, tudi alergijsko.
Iz opisa ne izgleda, da bi to rabilo antibiotik. Seveda se tudi bakterijske okužbe večinoma pozdravilo brez antibiotika.
LP
MK

Pozdravljeni najlepša hvala za hiter odgovor. Se zadnje vprašanje…Iz slik pa torej ni razvidno kaksno drugo stanje, ki bi lahko povzročilo omenjene tezave ? Kar bi lahko radiolig spregledal ? Kot recimo Kopb. Lp

nova
Uredništvo priporoča

Iz slik se česa drugega ne vidi. Rentgenska slika je precej slaba metoda z odkrivanje bolezni v dihalnih poteh. Normalna slika ni zagotovilo, da so pljuča zdrava.
Za KOPB je najprej treba imeti vsaj 50 let 🙂
LP
MK

Pozdravljeni,

Zanima me ali se pri rentgenu p/c vidijo tudi kosti kot so prsnica, rebra in če ima kdo naprimer ostosintetski material recimo žice na prsnici(sternum) po operaciji na odprtem srcu.

Ali zdravniki pri RTG p/c še napišejo zraven da so vidli žice na prsnici ali jih ne opisujejo ?

ker sem bil operiran na odprtem srcu zaradi prirojene srčne napake VSD in na nobenem rtg p/c ni opisano da bi bile žice pristone, zato pa vas sprasujem. Pomojem bi jih pol verjetno zraven opisali ali se motim ?

lepo bi prosil za odg.
Lp

New Report

Close