Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Astma in druge pljučne bolezni Bolečine v prsih – je to pljučni rak?

Bolečine v prsih – je to pljučni rak?

Spoštovani!

Stara sem 38 let, nekadilka, nekaj kg preveč, športno slabo aktivna.
Že dobro leto imam bolečine v prsih. Mislila sem, da je to srce. Šla sem na ultrazvok srca, obremenitveni test, holter, vse ok.
Sedaj pa sem prehlajena, močno kašljam, bolečina v prsih je še močnejša. Včeraj sem šla k zdravniku, poslušal mi je pljuča in poslal v laboratorij. Vse ok. Dobila sem folkodin in nalgesin. Pravi, da je za slikanje pljuč še nesmiselno.
Naj povem še, da se hitro utrudim, potim, sem kar brez volje.
Ko vdihnem me nič bolj ne boli, bolečina je skoz ista, topa, včasih kje kot špikne.
V zadnjem času imam kar nekaj stresnih situacij, ampak mislim, da me od tega vseeno ne bi prsni koš bolel.
Prosim za mnenje, bi to lahko bil rak???

Dober dan,
ob branju vaše zgodbe nimam vtisa, da bi bile te težave morebiten znak raka. Bolečine v prsih niso tako redke, ponavadi izhajajo iz hbtenice.
LP
MK

Hvala za tako hiter odgovor!

Hrbtenica… to pa nisem pomislila. Me pa zadnjih nekaj mesec res boli tudi križ, nizko dol, na sredini. Sem sumila na ledvice, ampak je bil urin ok.

Mislite, da bo dovolj telovadba in kakšen kg manj, ali morem na kak pregled zaradi hrbtenice?

Hvala!!!

nova
Uredništvo priporoča

Res je. Pa Nalgezin verjetno tudi pomaga.
LP
MK

Na mojo žalost ni kaj dosti bolje po nalgezinu, pa čeprav je ta na recept menda kar močan.

Spoštovani,

Leto je naokoli in moje težave so spet nazaj. Do sedaj je bilo glede kašljanja kar ok, sedaj pa spet že dober mesec kašljam. Kašelj je globok, suh… kot pri kakšnih kadilcih (ne kadim). Celo sem imela en večer napad kašlja in izkašljala svežo kri!! Šla sem k zdravniku, kri, voda, ekg ok. Pljuča je samo poslušala, pravi, da so čista in da ni potrebe po slikanju. Dobila ventolin, folkodin in lekadol. Imam namreč že nekaj časa vročino 37.2 -37.5 (sploh zjutraj). Dobila sem tudi primotren.

Jaz pa še kar kašljam in skoz mislim na tisto kri v pljunku. Res je bilo samo enkrat… samo …

Me tudi boli prsni koš. Bolečina je cel dan ista… napor, dihanje… nič ne spremeni stopnjo bolečine. Spremlja me močna utrujenost, potenje, boleče roke, noge…

Spirometrijo sem delala dobro leto nazaj, je bilo ok. Ultrazvok srca tudi ok.

Res me skrbi, da je nekaj s pljuči narobe…
Bi lahko bil rak in bi me me to že nekje tri zime spremljajo s kašljem, utrujenostjo in bolečino v prsih?

Dober dan,
rak verjetno ni, ker bi se po treh letih že drugače pokazal. Je pa za narediti podrobnejšo diagnostiko. npr CT pljuč.
LP
MK

New Report

Close