Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Astma in druge pljučne bolezni Ponovitev pljučnice?

Ponovitev pljučnice?

Pozdravljeni,

poleti sem prebolela atipično pljučnico, fromilid 10 dni, nato še medrol 10 dni (32 mg in navzdol, imam astmo 2×2 foster), doma sem ostala 5 tednov. Še po 3 mesecih imam skoraj vsak popoldan in večer nizko temperaturo do 37.1 ali 37.2, oči me pečejo, zelo utrujena, brez energije, zadihana ob običajnih naporih.
Šla sem k zdravnici, na DSPR slišala poke. Kašljam ne prav hudo.
Rentgenski izvid:
Hilusa poudarjena, trakaste zgostitve, zadebeljene stene bronhijev, nekaj drobnih nodularnih zgostitev, nekaj trakastih zgostitev v DSPR in LSPR, sicer v pljučnem parenhimu ni videti prepričljivih infilfratov.
Zadnji rentgen v maju ni kazal nobenih posebnosti.
Zdravnica je odsotna, sem pa na službeni poti do ponedeljka. Bila sem v laboratoriju, pa ne vem rezultatov, vendar tudi poleti lab. slika ni kazala posebnih odklonov.
Ali gre za slabo pozdravljeno oz novo pljučnico ali pa bi bilo treba še kaj diagnostike?
Najlepša hvala za vaš čas in mnenje.

Dober dan,
ko berem vašo zgodbo, se izgubim. Ali ste imela “pljučnico” letos ali lani poleti? Ali je normalna slika pljuč (pišete “zadnja slika maja je normalna”) narejena pred “pljučnico” ali po njen?
Če so še kar neke težave, jim je seveda treba priti do dna. Morda pa “pljučnica” sploh ni bila pljučnica.
LP

New Report

Close