Najdi forum

Pozdravljeni
Ze nekaj let imam refluks in hiatalno kilo. Jemljem tablete Controloc. Kaksne dve leti nazaj mi je zacelo v prsih piskati, vendar samo, ko sem lezala, ko sem bila pokonci piskanja ni bilo. Sedaj od zacetka poletja pa se mi dogaja, da zvecer, ko se ulezem, predno zaspim, me napada kaselj. Kaselj je suh, drazec. Ponoci se zaradi tega ne zbudim, ce pa se, zacnem zopet kasljati in tezko zaspim nazaj. V prsih mi piska enkrat bolj drugic manj. Prejsnji teden me je zacelo boleti zadaj, bolj na desni strani med lopaticami in me se vedno boli. Ne boli me med vdihom ali izdihom, niti med kasljem ampak na dolocen gib. Ali je to kaj pivezano ali je to tezava hrbtenica? Drugace se mi cez dan v grlu precej nabira sluzi, vendar se izkasljam in je ok, ni pa to nek stalen oz motec kaselj.
Ko prebiram clanke, opazam da ljudje pisejo, da jih boli v pljucih. Ali je to bolecina v prsnem kosu ali zadaj v hrbtu. Ne razumem, kako ves da te boli v pljucih.

Ali bi morala glede na moje tezave , obiskati pulmologa? Gre to za astmo ali je to od refluksa. Spirometrija je bila spomladi ok. Stara sem 43 let.

Dober večer,
Najprej kratek odgovor: če so težave, potem je fino iti k zdravniku. Normalen izvid spirometrije je značilen tudi za astmo.
Pri refluksu je sicer pogosta težava kašelj v ležečem položaju. Ampak razlogov za kašelj je več, torej imate poleg refluksa lahko tudi še kaj tretjega.
Pljuča ne bolijo, niso oživčena. Če boli v prsnem košu, je razlog drug, največkrat boli hrbtenica ali mišice. Pri pljučnih boleznih je bolečina problem edino, kadar je vneta rebrna mrena, takrat nastane zelo močna zbadajoča bolečina, ki je odvisna od dihanja.
LP
MK

Dobro jutro
Najlepsa hvala za hiter odgovor.

nova
Uredništvo priporoča

Dobro jutro
Najlepsa hvala za hiter odgovor.

New Report

Close