Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Astma in druge pljučne bolezni Tihi refluks in kronična dispneja

Tihi refluks in kronična dispneja

Pozdravljeni.

Imam težavo,ki me pesti že sedem let in je nastopila tik po virusni infekciji. Moji simptomi so zamašen nos,vneto grlo in najhuje, občutek,da sem brez sape. Manometrija požiralnika je pokazala hudo okvaro peristaltike. Virus mi je očitno prizadel enterično živčevje, natančneje vagus/mienterični pletež, kjer so neuroni,ki regulirajo gibljivost prebavil.
Ne vem,kako naj pristopim k omenjenemu problemu,saj izguba peristaltike velja za ireverzibilno funkcionalno motnjo.
Zanima pa me, ali bi mi zdravila za pljučne bolezni omilila občutek dušenja?
Kaj lahko pričakujem v prihodnosti? Nenehno sem izpostavljen kislim snovem iz želodca, nesreča je tudi ta,da moj refluks ni kisel, tudi zgage nimam nikoli, tako da si kaj dosti od terapije s protonskimi inhibitorji ne obetam.
Hvala za vaše mnenje.

Dober dan,
je pa bila smola s to virozo.
Kakorkoli, mašenje nosu ne more biti posledica zatekanja želodčne vsebine v požiralnik. Razlog za mašenje nosu je treba najti, lahko je alergijski rinitis. Kar se pljuč tiče pa ne vem, lahko imate astmo, v tem primeru bodo zdravila pa pljuča koristila. Če pa je razlog dušenja zatekanje želodčne vsebine, potem pa ne bodo. Pogovorite se s svojim zdravnikom in dokončajta diagnostiko.
LP
MK

Najlepša hvala za odgovor, sem šele sedaj videl. Ja,precej velika smola. Ahalazija je npr 1:100 tisoč. Jaz sem glede na procent izgube peristaltike blizu nje. Nos imam po mojem zamašen zaradi pepsina ali mikro snovi/hlapov kisline? Astme najbrž nimam,ker nimam težav z izdihi,ampak vdihi. Alergijski rinitis mi je bil diagnosticiran,ampak le-te nima po mojem mnenju nobene zveze-tudi nos se mi je zamašil po tej virusni infekciji,do 30.leta je bil vseskozi odmašen..
Pred kratkim sem naletel na zdravilo Mestinon,ki bi lahko deloval na gladke mišice,ampak ne vem-ta zdravila so nevarna,poleg tega ne vem kako naj pridem do njega-osebna zdravnica mi ne predpisuje specialnih zdravil,gastroenterologi pa svoje naloge niso opravili tako kot bi morali. Veliko neznanja,nezanimanja,arogance,..

nova
Uredništvo priporoča

Dober dan,
Nos se verjetno ne maši zaradi želodčne kisline, ampak zaradi alergijskega rinitisa. Neredko vidimo bolnike, ki se jim ta bolezen začne po tridesetem letu.
Tudi kar se dihanja tiče je treba izmeriti pljučno funkcijo. Poleg tega, da je v igri diagnoza astme, je možno tudi, da vdihavanje kisline okvari pljuča in to bi bilo fino preveriti.
LP
MK

Ja, vem, gerb okvari pljuča, sem bral o tem, o povezavi med gerbom in idiopatsko pljučno boleznijo, kopb.. Upam, da bo znanost odkrila kakšen učinkovit in varen prokinetik za gibljivost požiralnika. Če ne pa šibke elektrode pritrditi na cev,kar je zdaj še ZF.

New Report

Close