Najdi forum

Spostovani,

lansko jesen sem imel veckrat na mesec ponoci tezave z astmo, zato mi je osebni zdravnik predpisal foster (en vpih, dvakrat na dan), ki sem ga jemal kaksen mesec, do decembra. Od takrat nisem imel vecjih tezav. Mogoce sem najvec parkrat na mesec rabil ventolin, npr. ob spremembah vremena.
Zanima me, ce lahko to jesen uporabim foster preventivno in ne vsakodnevno, ce bom cutil, da lahko pride do tezav z astmo?

Lep pozdrav

Dober dan,
takole na daljavo se ne da odgovoriti z da ali ne. Razumem, da imate kronično bolezen (astmo), da imate občasno težave in vzamete Ventolin, sicer pa redne terapije ne prejemate. Verjetno je lansko leto prišlo do poslabšanja astme ob kakšni virozi, ki so jeseni pogoste. Vidim, da nimate od svojega zdravnika navodil, kako voditi svojo bolezen, kar seveda ni v redu. Predlagam, da se s to dilemo odpravite do vašega pulmologa, ki bo glede na rezultate meritev vaše funkcije pljuč, pogstosti težav… svetoval, ali jemati zdravilo obobno ali redno.
Ventolin je zdravilo, ki takoj prime in drči par ur. Foster pa je zdravilo, ki prime po nekaj dneh ali tednih rednega prejemanja in stabilizira bolezen. Foster torej ni namenjen temu, da bi se jemal “po potrebi”.
LP
MK

New Report

Close