Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Astma in druge pljučne bolezni poslabšanje astme

poslabšanje astme

Spoštovani!

Najprej bi se vam rada zahvalila za vašo ažurnost pri pošiljanju odgovorov, kar nam zelo veliko pomeni.
Pred časom sem vam že poslala vprašanje glede mojega poslabšanja astme, ampak se na vas še enkrat obračam, ker žal do 28.8.2018 ne morem do svojega zdravnika, ki je na dopustu, pa tudi sama ne živim več v rojstnem kraju, kjer imam lečečega zdravnika.
Prosim za nasvet:
Stara sem 38 let, bila sem kadilka, vendar sem v nosečnosti prenehala, zdaj sem kadila le občasno. Lani sem bila pri pulmologu, ker sem močno kašljala več kot 4 tedne, to so bili grozni napadi kašlja, ponoči mi je piskalo v pljučih in oteženo sem dihala.
Dobila sem antibiotik, ki je kašelj pomiril in Berodual po potrebi. Berodual mi je zadevo z oteženim dihanjem olajšal, Ko sem obiskala pulmologa in naredila vse teste, je rekel, da je s pljuči vse ok. Nisem pa vedela, da pred pregledom ne smem uporabljati Beroduala, kar pomeni, da testi niso zanesljivi in da še vedno ostaja sum na astmo, kar tudi sama lahko potrdim, ker se mi stanje poslabšuje. Vse to sem omenila zdravniku, ki mi je predpisal še Alvesco 80, dva vpiha na dan. Opažam da je malo bolje, ampak še vedno slabše kot je bilo na začetku. Danes ponoči me je ob treh zbudilo oteženo dihanje, izmerila sem kisik z oksimetrom, ki je nihal od 93 do 97.
Ker me je zdaj noči vedno bolj strah, saj se takrat pojavlja oteženo dihanje in mi Berodual pomaga šele po kakih 5 vpihih in se tudi zaradi nespanja in stresa počutim slabše vas prosim, da mi svetujete, kaj naj naredim.
Ali naj stopim do pulmologa samoplačniško, strah me je, da ne bi prišlo do močnejše dihalne stiske. Kaj bi še bilo dobro poleg Alvesca in beroduala vzeti, da ne bi prihajalo do tega oteženega dihanja. Možnost imam, da zdravilo dobim na recept, dokler se zdravnik ne vrne.
Izkašljujem sluz, krvi nisem nikoli zasledila v izpljunku, prav tako ne kašljam, razen ko me začne dušiti. ali bi to lahko bil tudi pljučni rak? Oprostite za dolgi post, ampak sem res v skrbeh. Hvala za vaš čas,lp!

Dober dan,
razumem, da imate težave, nimate pa diagnoze. Alvesco je dobro zdravilo za astmo in če bi bila astma, bi jo Alvesco spravil pod nadzor. Razen če je zelo težka. Pri težki astmo Berodual ne bi povsem prekril rezultatov testiranja.
Kakorkoli, do diagnoze je treba priti. Nočna dušenja delajo tudi druge stvari, ne samo astma, na primer zatekanje sluzi pri kroničnem vnetju nosu, želodčna kislina.
Nič hudega, če je vaš osebni zdtavnik na dopustu, vedno je organizirano, da za nujne stvari nekdo nadomešča. Predlagam, da greste takoj do splošnega zdravnika.
lp
mk

New Report

Close