Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Astma in druge pljučne bolezni Sarkoidoza in Methotrexate

Sarkoidoza in Methotrexate

Pozdravljeni

leta 2016 so mi diagnosticirali pljučno sarkoidozo. Več kot leto dni sem bila na Medrolu, nakar smo ga ukinili. Ker pa očitno nisem bila zdrava, se mi je stanje hitro poslabšalo. Na Pet CT je bilo ugotovljeno, da imam aktivno sarkoidozo v pljučih, bezgavkah, jetrih, partotidni žlezi in kosteh. Trenutno sem zopet na Medrolu in koristim tudi 4 urno bolniško, saj več ne zmorem.

Zdravnica pravi, da me bo s septembrom dala na Methotrexate saj očitno Medrol ne pomaga dovolj. Zanima me, če mi v primeru spremembe zdravila pripada polna bolniška? Delam namreč v tesnem stiku z ljudmi in se bojim, da bom konstantno bolna, če ostanem v službi.

Dober dan,
na vaše vprašanje se kar takole ne da odgovoriti z da ali ne. Kar se imunosti proti okužbam tiče, je precej bolj neugoden Medrol kot pa metotreksat. Generalno je tako, da se metotreksat uvede takrat, kadar je za zdravljenje potrebno dolgotrajno jemanje Medrola oziroma kadar so potrebni visoki odmerki in se želimo čim bolj ogniti neugodnostim Medrola. Sicer pa je to vprašanje, o katerem se bosta pogovorila z vašim pulmologom
LP
MK

New Report

Close