Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Astma in druge pljučne bolezni Dolgotrajen kašelj

Dolgotrajen kašelj

Pozdravljeni.
Mama je stara 67 let,še pol leta nazaj kadilka in že kar tri mesec pokašljuje. Kašelj je suh ,neproduktiven,enkrat ponoči,drugič podnevi. Včasih se ji za kakšen dan ali dva umiri,že nekaj časa pa pije slezov sirup. Pol leta jemlje Cordarone tablete,ampak se kašelj ni pojavil ob začetku jemanja.
Zanima me vaše mnenje in ali je možno,da kašelj povzročajo te tablete.
Hvala. Lp

Dober dan,
Cordaron naj ne bi povzročal kašlja. Ali jemlje še kakšna druga zdravila za srce?
LP

Hvala za odgovor.
Jemlje tudi Concor in Preneso,od marca tudi Pradaxo. Ima alergijo na prsice,35 let pa se zdravi zaradi depresije,zato sem pomislila, da bi lahko bilo psihosomatskega izvora. Zaradi nezaupanja v osebnega zdravnika, ga ne želi obiskati. Zanima me,kaj bi lahko bil vzrok kašlju glede na podatke,njo pa najbolj skrbi da ni kaj hujšega, npr.rak.

Hvala. Lp

nova
Uredništvo priporoča

Dober večer,
ta informacija je pa boljša. Najverjetneje kašlja zaradi Prenesse. Precej pogost in poznan neugoden učinek te skupine zdravil. To zdravilo je precej enostavno zamenjati za zdravilo iz katere druge terapevtske skupine. Če je to razlog za kašelj, se bo v par dneh umiril. Če se ne bo, je treba nadaljevati diagnostiko (narediti rentgensko sliko pljuč).
LP
MK

Hvala.
Torej je možno,da po štirih letih jemanja Prenesse ta povzroča kašelj,ker te terapije nima od letos?
Lp

Ja, je možno, oziroma celo precej verjetno.
LP
MK

Hvala za odgovore in prijaznost. Lp

Spoštovani. Deset dni me že “preganja” slabo počutje, ki se izmenično kaže kot občasna bolečina v mišicah, glavobol in kašljanje. Sprva je bil kašelj suh, sedaj se mi dva dni izloča sluz temno rumene, morda malo zelenkaste barve.Danes sem tudi obcutila pekoc obcutek v prsnem košu. Vročine v teh desetih dneh nisem imela. Mislim, da gre za virozo?Zanima pa me ta barva sluzi-bi bil vseeno potreben obisk pri zdravniku?
Hvala za odgovor,
Mihela

Dober dan,
kot razumem opis težav, ne vidim nobene nuje, da se gre sedajle do zdravnika. Res je najbolj podobno virozi.
LP
MK

New Report

Close