Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Astma in druge pljučne bolezni Poslabsanje po alvescu80

Poslabsanje po alvescu80

Zivjo,
Zanima me naslednje:
danes sem po priporocilu zdravnika namesto enkrat, vpihal dvakrat Alvesco 80. Takoj po tem sem zacel tezje dihat in hropst, tudi piskalo mi je v pljucih. Dihanje je bilo zelo otezeno. Takoj sem uporabil berodual dva vpiha in potem se je dihanje stabiliziralo. Kaj to pomeni, da Alvesco ni primeren zame?
Res sem se slabo pocutil in zajela me je panika, ves sem bil poten. Zdaj je bolje. Se pa bojim poslabsanja proti jutru, zaradi katerega mi je zdravnik sploh predpisal dva vpiha dvakrat na dan.
Ko sem vpihoval enkrat se mi to ni zgodilo, sem pa imel vedno cuden obcutek v trebuhu. Kaj mislite, da bi zdravilo moral zamenjati? Imam kar srednje mocno izrazeno astmo, zdi pa se mi da po alvescu ni nic bolje, le vec beroduala rabim ker mi le ta edino pomaga.
Lp

Lp
Zal ne vidim odgovora.
Lp

Dober dan,
ne vem, kam se je odgovor skril…
Podvojen odmerek Alvesca ne more poslabšati astme. Seveda ne vem, kaj je razlog za vaše težave, koliko je diagnoza astme čvrsta. Morda imate toliko težko astmo, da je potrebno uporabiti kombinacijo zdravil. Vsekakor čimprej do zdravnika, ki vas pozna.
LP
MK

nova
Uredništvo priporoča

Do zdaj nisem imel takih simptomov, cez dan je vse ok, delam lahko vse, hodim v hrib, pa ni panike. Vceraj se je to zgodilo prvic. Ne vem zakaj, bom sel do zdravnika.
Lp

New Report

Close