Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Astma in druge pljučne bolezni Dolgotrajen kašelj, ki kljub večim zdravilom ne izgine.

Dolgotrajen kašelj, ki kljub večim zdravilom ne izgine.

Dober dan! Sem najstnik star 15 let. Začel sem kašljati približno mesec dni nazaj. Najprej je bilo zmerno na to pa se je po dveh tednih močno poslabšalo, še posebej ponoči. Načeloma izkašljam nekaj slizu včasih tudi ne. Ker sem mislil da se bo pozdravilo kar samo od sebe sem šel do lekarne kjer so mi dali Flavimed za rečenje sluzi, jemal sem ga vse dni tako kod je bilo predpisano. Opaziti ni bilo bistvene razlike. Nato sem šel do zdravnice kjer so me poslusali, vzeli kri, izvida nimam. Dali so mi antibiotik Klavocin Bid (na hrvaškem, ker smo bili na morju) jedel sem ga 7 dni tako kot je bilo predpisano. Stanje je zgledalo kot da se izbolšuje ampak po nehanju jemanja je bilo spet isto. Sedaj sem sel k svojemu zdravniku, ki me je samo poslusal, rekel, da se v pljucih ne slisi nic, in mi rekel naj jemlem Fluimukan. Drugace sem na splosno zdrav, sem športnik, ki trenira vsaj 4* na teden. Skrbi me ker je kašelj tako dolgotrajen, da ni kakšen rak. Krvi ne izkašljujem. Prosim za cim hitrejso pomoc. Hvala.

Dober dan,
Razlogov za kašelj je veliko, najbolj pogosto pa take težave, kot jih vi opisujete, naredijo blaga astma, alergija v nosu ali pa zatekanje želodčne kisline. Nočni kašelj je značilen tako za astmo, kot za preveč želodčne kisline. Ne vem, ali imate poleg kašlja še kakšne druge težave, na ptimer, da bi se vam mašil nos, da bi vas bolel želodec, da bi se pri telesnem naporu bolj zadihali?
Iz napisanega tudi ne razberem, ali ste imeli kaj znakov okužbe (povišana temperatura, boleče žrelo).

LP
MK

Nimam oziroma nisem imel nobenih drugih znakov.

nova
Uredništvo priporoča

Dober dan,
verjetno so težave že minile?
LP
MK

New Report

Close