Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Astma in druge pljučne bolezni Pljučni emfizem – dodatno mnenje

Pljučni emfizem – dodatno mnenje

Spoštovani,

Prejela sem izvid RTG pljuč z mnenjem pulomolga.

V izvidu je navedeno:
Pljuča: nekoliko hipersonoren poklep in slišno normalno dihaje
Srce: akcija je redna in normokardna
Trebuh: mehak,ledveni poklep ne boleč
RTG P/C: brez svežih infiltratov v pljučih, minimalne emfizenske spremembe, parakardialno desno je zadebeljen intersticij, oba FC sinusa in diafragmi bp. Srčna silhueta in aorta bp. Traheja primernega lumna in poteka. Na stranski sliki ne vidim patoloških sprememb v pljučih,ni znakov plevlarneg izliva.
Pljučna funkcija: FKV 2.380 (88%), FEV 1 2.070 (97%), indeks. TIFF 87 %. Pretoki v mejah normalne.
Difuzijska kapaciteta za CO je 5.7, kaj je 86% norme in je še v normalnem območju. KCO je 82%, VA je 109%.
FRC 2.470 (102%), TLC (107%), RV 2.390 (146%), RV/TLC 54
Dg: pljučni emfizem

Ponovno kontrolo imam čez 1-2 leti. Glede na ugotovljen zadebeljen intersticij in manjše emfizemske bule sprašujem po vašem mnejnju ali je potreba temeljitejša kontrola glede moje situacije. Poleg tega, ko se mi zaleti nastopi apneja in ne morem zajeti zraka.

Hvala za pomoč in lp,
Dijana

Spoštovani,
za nasvet, kaj storiti, je seveda najbolj pomembno vedeti, kakšne so težave, zaradi katerih so se preiskave naredile. Kontrole ob normalnih izvidih niso potrebne, če ni drugega razloga za to.
LP
MK

New Report

Close