Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Astma in druge pljučne bolezni Pljučnica,kri v izpljunku,znojenje…

Pljučnica,kri v izpljunku,znojenje…

Spoštovani.

Približno 14 dni nazaj sem zbolel za virozo,katero sem delno ‘prehodil’, šele ko mi je temperatura narasla na 38°c+, sem ostal doma dva dni, po padcu temperature pa prejšnjo soboto odšel v službo, kljub temu da sem v izpljunku opazil kri. Naj še omenim da sem se v petek spotil tako močno, kot da bi oblečen skočil v bazen, celo posteljna prevleka in posteljnina so bile popolnoma premočene.
Penast izpljunek s krvjo je bil prisoten tudi v nedeljo, zato sem v ponedeljek poklical zdravnika in se naročil.
Pri pregledu mi je zdravnica izmerila rahlo povišano temperaturo (37.4), pri poslušanju pljuč ni bilo slišati nič,tudi pritisk sem imel v mejah normale, zato me poslala še v laboratorij, kjer pa nekih pretiranih posebnosti ni bilo opaziti (levkociti 9.59,eritrociti 4.92,hemoglobin 144,trombociti 253, crp 43), vseeno mi je svetovala rtg pljuč. Moram še omeniti da se mi je kakšen dan prej pojavil izpuščaj na desni nogi na nartu, ki je najprej izgledal kot pik, nato se malce razširil na cca. 3×3 cm, pri pregledu pa je bila spet le rahla pikica. Spet se mi je pojavil v petek, v soboto pa izginil?!

Naslednji dan so mi na rtgju ugotovili pljučnico. Na izvidu sicer piše: desno v spodnjem pljučnem režnju je vca. 7 cm velik areal zgostitev homogenega videza-lahko pljučnica če temu ustreza klinična slika in laboratorij, v levem pljučnem krilu prepričljivih sprememb ni videti.

Pri zdravnici sem imel temperaturo skoraj 38°, dobil sem antibiotike Azitromicin Lek 500 (tri tabletke) in napotnico za pulmologa.
Od četrtka popoldne večinoma ležim, temperatura mi je padla, se pa občasno še vedno preznojim. V soboto sem vzel zadnjo tableto ab,kašelj je še vedno produktiven, sem pa danes zjutraj spet opazil kri, ki pa se je že dopoldne sčistila. Delno imam tudi ‘zamašene’ sinuse.

Kaj mi svetujete, se vam zdi tak potek pljučnice normalen? Predvsem me skrbi potenje in kri.
Kontrolo imam v četrtek, verjetno je pametno da vsaj do takrat odležim. Koliko časa po preboleli pljučnici se moram nato izogibati naporov, kakšno plavanje verjetno vsaj še mesec ali dva ni pametno, ali pač? Nalezljiva upam da ni, sicer bi otroka verjetno že zbolela.

Hvala vnaprej za kakršenkoli nasvet.

Spoštovani,
pljučnica je resna zadeva. Izkašljevanje krvi sicer gre v klinično sliko pljučnice, je pa treba biti pozoren, ali se bo rentgenska slika normalizirala v nekaj tednih.
Če se vam nos maši, bi bilo za prejemati kapljice Operil, da se sinusi hitreje sčistijo.
Predlagam, da ste do kontrole pri osebnem zdravniku še doma. Za naslednje tedne predlagam zmerno telovadbo, bolj ekstremne napore pa takrat, ko se bost epočutili čisto pri močeh in zdravega.
LP
MK

Spoštovani.

Hvala lepa za hiter odgovor. Naj omenim da krvi v izpljunku nimam več, počutim se vsak fan boljše, vseeno pa sem utrujen, kar je menda pri pljučnici normalno.
Čeprav nisem navajen toliko časa počivati, sem se tokrat sprijaznil da je na prvem mestu zdravje, nato pa vse ostalo, tako da bom doma dokler se ne pozdravim.
Jutri imam slikanje v pulmološki, ali mislite, da bo slika po terapiji z AB že lahko kaj boljša, ali je to še prekmalu za vidne spremembe? Na rtg sem bil v četrtek.
Sinusi se počasi čistijo, nekaj dni sem jemal sinupret, saj mi kapljice za nos do sedaj še niso tešile težav (vsako leto imam vsaj en mesec težave s sinusi).
Hvala lepa za info glede fizičnih aktivnosti, se jih bom lotil počasi in postopoma.

Hvala za vse odgovore in lp.

nova
Uredništvo priporoča

Za slikanje je prekmalu. Sicer se pričakuje, da bo slika boljša, zanesljivo pa ne bo še normalna in bo ideja, da se čez en mesec spet kontrolira. Če se stanje izboljšuje, potem ni za hiteti z rentgensko kontrolo. Hitro je treba slikati takrat, kadar izgleda, da se pljučnica ne izboljšuje. Se pa splača kontrolirati CRP, ki bi moral biti že čisto normalen in s tem znak, da je pljučnica obvladana.
LP
MK

Spoštovani.

Aha, se mi je zdelo, torej bom jutri poklical na pulmološko in se dogovoril zgolj za pregled.
Zdravnica je že zadnjič omenila da bi pred kontrolnim pregledom šel v laboratorij, torej bi krvna slika tokrat morala biti boljša.

Hvala še enkrat, verjetno tudi ni pametno prevepogosto slikanje z rtg.

Lep pozdrav.

New Report

Close