Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Astma in druge pljučne bolezni Pljučnica,2 infekciji dihal in Corona virus

Pljučnica,2 infekciji dihal in Corona virus

Pozdravljeni.Zanima me kakšni so izgledi?Pred tremi leti prebolel pljučnico,nato po enem letu 2 infekcije pljuč(povzročitelj naj bi bil Corona virus),po tem je ostala visoko položena leva hemidiafragma.Ostalo je oteženo dihanje ob naporu,diagnosticirana mi je tudi nealergijska astma in pa gastritis.2 leti se je čakalo na reinervacijo,ker pa le te ni je predlagana plikacija prepone.Pljučna funkcija se je še poslabšala,na hojo v hrib,tek itd.ne smem niti pomisliti saj že pri normalni hoji postanem močno zadihan iz tega razloga je bil prekinjen tudi test z vožnjo na kolesu.Pljučne funkcije;FVC 3880(70%),FEV1 3290(77%),Tiffany.85,FEF25-75 3,86(103%),TLco 82%,VA 69%,Kco119%,Tlc75%,RW80%,RW/Tlc32%,FRC60%,Raw49%.Se opravičujem za dolg opis,vendar pa me res zanimajo izgledi za v prihodnje glede na to,da mi pulmolog odsvetuje vsak napor.Hvala in lep pozdrav.

Spoštovani,
pljučna funkcija ni tako slaba, da bi se na podlagi tega pričakovalo, da ni nobene telesne zmogljivosti. Vsekakor je telesna neaktivnost ena najslabših stvari, ki jih lahko naredimo pri boleznih pljuč. Zato bolnike s kroničnimi pljučnimi boleznimi spodbujamo v programe telesne vadbe. Dajta se o tem pogovoriti s pulmologom.
LP
MK

New Report

Close