Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Astma in druge pljučne bolezni astma-kaj narediti

astma-kaj narediti

LP!
Imam eno vprašanje glede astme, pred nekako enim letom so se mi začele pojavljati težave z oteženim dihanjem, močnim kašljanjem in piskanjem v prsih. Stara sem 36 let. pred tem nikoli nisem imela težav s tem. Bila sem na pregledu pri pulmologu, ki je zaključil, da gre za začetek astme in mi predpisal Alvesco 80 – en vpih in po potrebi Berodual. Nekaj časa je bilo ok, piskanje je ponehalo, nočno zbujanje in oteženo dihanje tudi, vendar zadnja dva tedna opažam, da se simptomi vračajo. Čez dan sem kar ok, nimam težav, težave se mi pojavijo proti jutru-pojavi se mi oteženo dihanje, tako, da si moram vpihati Berodual in mi potem odleže. Prisoten je občutek teže na prsih. Konstantno imam zamašen tudi nos, čeprav nisem prehlajena, tako, da imam težave tudi s tem. Kupila sem si kapljice Septanazal, ki mi pomagajo za določen čas. Nazadnje ko sem bila pri zdravniku, mi je rekel, da je sluznica rahlo vneta in otečena, dobila sem pršilo Nasonex, vendar mi to ne pomaga.
Kaj predlagate glede astme, še kakšno dodatno zdravilo, glede na to, da gre za poslabšanje?

Hvala za odgovor.

Lp!

Spoštovani,
ob teh podatkih bi glede na intenziviranje težav podvojih odmerek Alvesca, šel pa bi tudi do zdravnika.
Glede Nasonexa: ali to prejemate redno, vsak dan? Nasonex prime po kakšnih dveh tednih rednega jemanja. Pri astmi bi pričakoval tudi mašenje nosu, predvsem pa to, da Nasonex težave spravi pod kontrolo.
Ali so vam delali teste za alergijo?
LP
MK

Lp,
Nasonex sem vpihala le par krat, nisem pa vedela, da ga je treba uporabljat dalj casa, da pricne delovati. Sem mislila da gre za takojsen ucinek. Bom ga vpihovala vsak dan in bom videla kako bo. Kolikokrat pa priporocate na dan da nasonex vpiham?Bom poskusila z dvema vpihoma Alvesca zjutraj in zvecer. V primeru da ne bo boljse, a bi bilo smiselno zamenjat zdravilo? Pulmologa ima cez mesec dni. Upam da bo do takrat bolje. Alergicna nisem na nic, so mi naredili test. A mislite da tidi stres in psiha lahko poslabsata stanje? Zadnje case imam noro v sluzbi, pa tudi doma. Hvala za odg in lp!

nova
Uredništvo priporoča

No, dajte oboje Alvesco in Nasonex zaenkrat dvakrat na dan uporabiti, verjamem, da bo kmalu veliko bolje. Če bo, grreste čez 2 tedna oboje na enkrat dnevno.
Služba ni kaj dosti kriva za poslabšanje, razen če ste tam kakšne viruse staknila.
LP
MK

New Report

Close