Najdi forum

Vitalogram

Lep pozdrav!

Z urgence sem bila poslana v bolnišnico za pljučne bolezni zaradi težav z dihanjem, kjer mi je dežurna zdravnica kar naprej ponavljala, da z mojim dihanjem ni nič narobe in da je vse v moji glavi, tako da me je imelo, da odidem in pokličem moža, da pride po mene, če tam nisem imela kaj iskati. Vendar me je zadržala v bolnišnici, da bi imela naslednji dan preiskave. Iz izvida bi zdaj prepisala naslednje, da mi obrazložite, ali menite, da je z mojim dihanjem res vse v redu, ali pa je vse v moji glavi:

Vitalogram:
FVC 2260 (81%), FEV 1 1520 (64%), TI (67%)

6-minutni test hoje:
Prehojena razdalja 430 m, fr. pulza pred testom 96/min, po testu 158/min. Sat02 pred testom 95%, po testu 84%.

Naj omenim, da sem na urgenci pred prihodom v bolnišnico za pljučne bolezni dobila po krvni preiskavi elektrolite, inhalacije, le nekaj dni pred tem, ko je bilo zelo hudo in sem se bila tudi na urgenci, pa sem dobila tam kisik in inhalacije. Saturacija se je takrat spreminjala: 86%, 82%, 83% in spet 82%, toda na odpustnici je pisalo 89%, a ne vem če je to veljalo potem, ko sem že prejela kisik ali je bilo to že pred tem, lahko pa povem, da sem se po prejemu kisika telesno veliko boljše počutila in tudi inhalacija mi je zelo prijala.

Spoštovani,
verjetno so vam ob odpustu napisali odpustnico, verjetno so se zdravniki pogovorili z vami, kakšna je diagnoza in kaj narediti?
Seveda izvidi niso normalni. Ste mi pa veliko premalo povedala o težavah, da bi si lahko ustvaril mnenje glede diagnoze. Ampak diagnozo so napisali v odpustnico, a ne?
LP

New Report

Close