Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Astma in druge pljučne bolezni Hropenje, hrskanje

Hropenje, hrskanje

Spostovani,

Pred kaksnimi tremi tedni sem zbolela-angina.
Kasljala nisem veliko. Bolece grlo, gost zelenkast-rumenkast nahod. Dobila sem antibiotike Betaklav.
Stanje se je izboljsalo po petih dneh. Antibiotike sem pojedla do konca.
Kasneje po prehladu-angini, sem imela se kaksnih 10 dni zamasen nos in hripav glas. Nahoda nisem imela, le spirala sem si nos z slano vodo po priporocilu zdravnika.
Sedaj je minilo ze skoraj tri tedne in se vedno malenkost govorim cez nos. Diham normalno. Vsake toliko casa se mi iz nosu ulije voden nahod-mogoce 1x-2x na dan, pa se to ne vsak dan. Hripava sem tu in tam zvecer.
Dogaja pa se mi, da ko vdihnem mi v prsih hrska ali zahropi vse do grla. Takrat me sili na kaselj in zakasljam. Obcutek je taksen, kot da mi je nekaksna sluz prisla do grla, ampak je ne izlocim z izpljunkom. Zakasljam le enkrat in je dobro. Kot bi se nekaj odluscilo in obstalo v grlu. Drugace ne znam razloziti.
Danes sem tudi poskusala inhalirati, ampak takoj po tem se je zgodilo enako. Ob vdihu zacutim hrskanje v prsih ki potuje do grla, zakasljam in kot da se odlusci in obstane v grlu.
Je to mogoce gosta sluz, ki bi lahko ostala po prehladu? Pred prehladom tega nisem imela. Da bi kasljala konstantno, tega ni, zakasljam le ko mi zahrope. Sem kadilka (manj kot skatlica), stara 34, redno se gibam-4x tedensko med 7-10km.
Ali je mogoce kaj drugega narobe?
Pred prehladom sem opravila tudi kompletne preiskave krvi (hematolog), vse ok.
Torej ali je vse skupaj posledica prehlada, mogoce zastajanje sluzi ali bi laho bilo kaj drugega narobe?
S cim si lahko pomagam, da se tega resim in pa odmasim ta nos do konca?

Iskrena hvala za odgovor in cas.

Lepo vas pozdravljam ter lep dan se naprej.

Spoštovani,
po opisu sodeč ste imela virozo (angina ne prizadene nosu). Velikokrat se zgodi, da po virozi traja dva meseca, da si sluznice opomorejo. Nos in sinusi se še čistijo, zato nekaj sluzi zateka zadaj iz nosu v žrelo in vas draži.
Hitreje bo šlo na bolje, če ne boste kadila.
LP
MK

Pozdravljeni,

najlepsa hvala za odgovor.
Zelo hitro se takih stvari ustrasim, ker pac sem kadilka, ceprav kadim manj kot skatlico in najlzje cigarete, pa vseeno ni najboljse zame. In potem ze avtomatsko pomislim kaj pa ce je kaj narobe.
Sem ze vmes prenehala s kajenjem za vec mesecev, pa sem potem zacela ponovno.
Kakorkoli, upam da mine in se pozdravi, ter da se cimprej znebim te grde navade.
Verjetno sem imela virozo (bolece gnojno grlo, gost rumenkast nahod in vrocina).
Je pa res, da ne opazam kakrsne koli sluzi na zadnjem delu zrela al kako bi temu rekla.

Skratka, se enkrat hvala za vas cas in odgovor.

Vse dobro vam zelim se naprej in vas lepo pozdravljam.

New Report

Close