Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Astma in druge pljučne bolezni razlaga izvida (pljuča) in mnenje

razlaga izvida (pljuča) in mnenje

Spoštovani!

V začetku leta sem bila pri pulmologinji, zaradi težav z dihanjem. Povod za obisk pa je bil, ker imam ob stiku s kemičnimi dražljivci (stelex, deodorant, lak za nohte) občutek težkega dihanja, zgrabi me panika skratka..Naredili sva rtg pljuč, metaholinski test, spirometrijo, poslala me je v laboratorij in piše tako Spirometrija v mejah normale. FVC 3,85 l (93%) FEV1 3,31 l (93%) Tiffneau index 99% PEF 100% DICO 100%.
RTG pljuč pljuča predihana letom primerno, voluminozna hilusa, bolj desni F.c sinusa prosta. Srce primerne veliosti in oblike.
Testiranje z Metaholinom negativno. Napotena je na razširjene preiskave krvi. Sum v imunološko dogajanje. Kri je bila ok, razen S- RF 33.1.
Spraševala me je, če me je kdaj zaspeklo v prsih ali me je kdaj bolelo in če imam ob stiku z mrazom pobledele prste. Prosim, če bi mi lahko obrazložili kaj bi lahko to pomenilo in kaj je mišljeno z voluminozna hilusa?

Hvala za odgovor in lep pozdrav.

Spoštovana Špela,
Ne znam odgovoriti, kaj je pulmolog mislil z izrazom voluminozna hilusa. Če bi videl kaj nenormalnega, bi vas napotil na natančnejša slikanja. Če vas ni, očitno to ni nič nenormalnega.
Sicer težave, ki jih navajate, ponavadi niso posledica bolezni pljuč, kar so preiskave tudi pokazale. Veliko ljudem dražljivci delajo take težave, ker se refleksno zaprejo glasilke, da bi zaščitile pljuča pred močnimi vonjavami. Samo brez panike.
LP
MK

New Report

Close