Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Astma in druge pljučne bolezni Piskanje v grlu

Piskanje v grlu

Pozdravljeni,

zanima me naslednje:
Tu in tam se mi zgodi, da mi v grlu ob vdihu zapiska. Ne v pljucih, ampak v grlu.
Vcasih mi je pred leti pricelo piskati, ce sem bila v blizini macke, zacelo se je najprej s kihanjem, kasneje pa sem tezje zajela zrak in je ob vdihu zapiskalo v grlu. Ce sem si skuhala vroc caj, je to prenehalo.
Prav tako se mi je to zgodilo, ce sem se zelo smejala.
Sedaj se mi to ne dogaja vec, saj nisem vec toliko v blizini macke. Tu in tam pa mi se povzroca blizna mack kihanje.
Vcasih pa mi zapiska v grlu kar tako.
Stara sem 34 let in kadilka (vmes sem ze prenehala s kajenjem), zelo sportno aktivna (najmanj 4 dni na teden-tek,hoja in ostale aerobne stvari).
Naj povem tudi, da se to piskanje pojavi tudi pri partnerju, ki ni kadilec in je profesionalni sportnik. Tudi obcasno tako kot meni-mogoce 2-3x na mesec.
Pa me zanima kaj je vzrok?
Nekoc mi je zdravnik dejal, da bi to naj bila neke vrste alergijska astma. In da to piskanje ki ga slisim je v bistvu zrak. Saj se sapnice ob dolcenih alergenih zoozajo.
Pa me zanima kaj menite vi?
Sicer vem da moram prenehati s kajenjem.
Kadim najlazje mozne cigarete, vcasih vec kot 10 vcasih manj.
Zanima pa me se, ce se z sportno aktivnostjo tudi cistijo pljuca?

Najlepsa hvala za odgovor.

Lepo vas pozdravljam.

Spoštovani,
športna aktivnost je koristna, pljuč pa ne čisti. Nima smisla iskati izgovorov.
Če prav razumem, ob teh piskih nimate občutka dušenja. Potem to ni nič posebnega, dihala so neke vrste piščal in če je pretoj zraka dovolj velik, nastane pisk. Posebej, če se glasilke nekoliko primaknejo, na primer ob vdihavanju kakšnih močnejših vonjav, hladnega zraka.
Astma piska pretežno med izdihom.
LP
MK

Pozdravljeni,

res je. Nima smisla iskati izgovorov 🙂 enostavno je treba zopet narediti stop in prenehati s kajenjem.
Ampak sem vas vprasala, ker veckrat slisim, kako z sportno aktivnostjo cistis pljuca 🙂
In sem koncno dobila preverjen odgovorz.
Kar se tice piskanja, me ne dusi, niti kakrsni koli drugi zvoki niso slisni. Enostavno mi ob izdihu vcasih zapiska, tako tudi partnerju. Vcasih se to zgodi vec krat na dan, vcasih pa enkrat ali pa sploh ne, tudi nic po vec mesecev. Ce mi zaspiska, se odkasljam in je ok. Vcasih ce spijem kaj vrocega. Vcasih pa nic, enostavno neha samo od sebe. Traja par sekund.

Tako da mislim da ni nic hujsega.

Se enkrat se vam iskreno zahvaljujem za vas odgovor in cas, ter vam zelim vse dobro se naprej.

Lep pozdrav.

New Report

Close