Najdi forum

Kašelj

Spoštovani!
Decembra 2017 sem imela zamašen nos. Klub inhalacijam in pršili za nos, se mi nos ni odmašil. Osebna zdravnica me je poslala v laboratorij na odvzem krvi, ki pa je pokazal na virozo. Predpisala mi je pršilo za nos Avamys, in mi rekla da je verjetno alergija. Že po prvem vpihu se mi je nos odmašil. Po dveh dneh se je pričel suhi kašelj, ki pa je z vsakim dnem bolj napredoval. V lekarni so mi priporočili Fluimukan, ki pa mi ni nič pomagal. Kašelj se je nadaljeval. Po še enem obisku zdravnice me je še enkrat poslala na odvzem krvi, rezultat je bi brez posebnosti. Kašelj je že tako napredoval, da sem imela napade kašlja, ki so trajali od 40 minut do 1 ure, predvsem ponoči, pri napadih pa sem hlastala po zraku. Po še enem obisku zdravnice, me je poslala na slikanje pljuč. Naslednji dan me je poklicala zdravnica, da so prišli izvidi in so pokazali na atipično pljučnico in, da moram pričeti jemati antibiotik (Fromilid 500mg). Po štirih dneh jemanja antibiotika so se napadi kašlja ponoči umiril, čez dan pa je bil kašelj še vedno prisoten kot tudi občutek, da se mi zapirajo dihalne poti. Ko sem prišla na kontrolo, me je zopet poslala na odvzem krvi, ki pa tudi tokrat ni pokazal nič posebnega. Predpisala mi je zdravilo Moloxin 400mg. Jemala sem ga 5 dni. Še vedno kašljam in imam občutek težkega dihanja, predvsem v jutranjem času.
Kakšno je Vaše mnenje in ali mislite, da bi bil obisk pri pulmologu smiseln.

Za Vaš odgovor se že v naprej zahvaljujem.
Lep pozdrav, Petra

Kašelj, ki traja dva meseca po okužbi dihal, ni nič izjemnega. Bolj moti, da vas tudi duši, kar bi lahko bila astma. V tem trenutku bi poskusil te težave blažiti z Ventolin sprejem. Obisk pulmologa (oziroma diagnostika v smer astme) je na mestu.
LP
MK

New Report

Close