Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Astma in druge pljučne bolezni Močan kašelj in bolečina v mišicah

Močan kašelj in bolečina v mišicah

Pozdravljeni,

stara sem 22 let. V enem tednu sem bila že 2x pri zdravnikih ampak mi nekako ne znajo dodobra pomagati. Imam strašne bolečine v mišicah, ki so se začele od kašlja in se na vsake nekaj dni prestavijo na drugo lokacijo. Kašel (ki je v večini gnojni oz. z izcedkom) imam čez dan približno pod kontrolo, ponoči pa imam simptome oslovskega kašlja ( ko imam napad kašlja težko pridem do zraka in se dušim). Bilo je tudi že tako hudo da sem bruhala in se jokala. Da omenim da sem konstantno žejna, apetita pa nimam. Zdravniki so mi predpisali zelo močno zdravilo Kodeinijev fosfat, ki pa me naredi omotično in oblaži kašelj za približno 2ure. Poleg tega za bolečine v mišicah vsake toliko vzamem nalgasin forte, za kašel pa so mi potem dodato priporočili Fluimukan. Nič od tega mi ni zares pomagalo, vse skupaj pa se vleče že 2 tedna. Sama sem čisto brez energije, ker zelo malo spim.

Kaj priporočate oz. kaj bi to lahko bilo.

Spoštovani,
na osnovi teh podatkov ne znam povedati, kaj je razlog. Razumem, da ste bila do pred dveh tednov zdrava, sedaj pa gnojno izkašljujete. Če je to res, potem je neka okužba, morda novonastala astma. Vsekakor je najprej treba postaviti diagnozo, torej poleg pregleda narediti še preiskave.
Kodein ne zdravi vzroka kašlja, le zavira refleks za kašelj, kar v primeru okužbe ni zaželjeno.
Bo treba nazaj do zdravnika.
LP
MK

New Report

Close