Najdi forum

hemoptize

Pozdravljeni. Hospitalizirana sem bila zaradi masivnih hemoptiz. Izkašljevala sem veliko krvi. Stanje so mi normalizirali in sem sedaj ok. Vzroka nastanka hemoptiz niso še odkrili. Po odpustu sem še jemala Tavanic 500 mg in Codein po potrebi. (kar pa ga doma nisem več potrebovala)…Zdaj sem ok.

Zanima me razlaga zadnjega odpustnega lista iz bronhoskopije,. …
Leva stran pluč..bronhiji prosti,je pa precej rumeno rjave sluzi. Tukaj vzamejo aspirat na ABG. Desna stran pljuč..bronhiji prosti,prisotna enaka sluz kot levo. Ni sledova stare krvi.Na mestu kjer je bil koagul je bronhi b.p. Iz desnega zgornjega vzamem aspirat na MT.

Zdaj sem uredu. Ampak me skrbi…če se ne najde vzrok teh hemoptiz..kako naj vem na kaj se naj pazim v bodoče?…Pred 10-timi leti sem prebolela spontani pnevmotoraks na desni strani pljuč…tudi se ni vedel vzrok…in zdaj spet na desni strani. Kako se naj pazim da ne bom obolevala na pljučih? Bila sem redna kadilka ..zdaj ne kadim več. Imam 48 let.
Hvala za razlago in kakršenkoli nasvet.

Spoštovani,
očitno je bila okužba vzrok za hemoptize. Potrebo bi bilo videti, kakšen je bil izvid CT, ali morda kakšne bronhiektazije opisujejo. Če gre zgolj za hemoptize ob hujšem bakterijskem vnetju, potem to ni nevarno. So pa v delu še preiskave za neke bolj počasi rastoče bakterije.
LP
MK

New Report

Close