Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Astma in druge pljučne bolezni Hropenje, otezeno dihanje

Hropenje, otezeno dihanje

Lp,
Pred dvema dnevoma sem bila pri pulmologu na pregledu.
Opravili so spirometrijo, melaholinski test in alergijsko testiranje. Vse bp. Izmerili tudi kisik v krvi, ki je bil 98 ter poslusanje pljuc, kjer se ni nic slisalo.
Zdravnik izkljucil astmo ali kar koli podobnega. Svetoval naj vpihujem Berodual po potrebi, da naj bi zadeva izvenela. Mene pa se vedno ponoci dusi, pojavlja se hropenje in otezeno dihanje. Suh kaselj je prisoten. A mi lahko svetujete kako si lahko se pomagam, da se zadeva cim prej umiri? Naj povem da so tudi vsi krvni testi ok. Hvala in lp!

Spoštovani,
pogosta razlog nočnega dušenja in kašlja sta zatekanje želodčne kisline in bolezni nosu. Vsekakor bo treba z diagnostiko nadaljevati.
LP
MK

Lp,

Kaksen pregled pa se priporocate? Gastroskopijo?
A vpih beroduala pred pregledom pri pulmologu lahko spremeni rezultat testov spirometrije in melanholiskega testa?
Lp!

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani,
ali je simptomatika še vedno enaka?
Diagnostika se začne s pogovorom, potem s pregledom, potem se pa še o morebitnih preiskavah razmišlja.
Berodual spremeni izvid spirometrije. Tudi na metaholinski test vpliva, zato se pred testom vedno vpraša preiskovanca, če je morda v zadnjih 8 urah vzel kakšno zdravilo za širjenje dihalnih poti.
LP
MK

Lp,
Stanje je sicer malce boljse, a se simptomi se vedno pojavljajo. Predvsem ponoci si moram vsaj enkrat vphiniti Berodual, saj me zacne dusiti in mi piska ter hropi v pljucih. Po vpihu se mokro izkasljam in je ok. Na pregledu me niso vprasali, ce sem vpihovala Berodual. Testi so bili bp. A bi morala na ponoven pregled? Ali naj obvestim o tem svojega zdravnika in prosim za recept in zacnem z zdravili za zdravljenje astme? Kaj svetujete? Mi lahko napisete tudi, katero zdravilo bi bilo dobro, da se mi predpise v mojem primeru?
Hvala in lp!

Seveda je treba iti nazaj do zdravnika. Diagnoza astme je še vedno v igri. Nič ni narobe, če ob tako prepričljivi zgodbi začnete (do prelgeda pri pulmologu) uporabljati npr Alvesco 80 en vpih dnevno (in seveda Berodual, če so težave). Pri astmi bi Alvesco moral v tednu do dveh spraviti težave pod kontrolo.
LP
MK

New Report

Close