Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Astma in druge pljučne bolezni Astma in disapnea

Astma in disapnea

Ze najmanj 15 let imam diagnozo astma. Verjetno sem imela ze od otrostva, a ker hujsih tezav ni bilo, me tudi kaj posebno pregledali niso. Imam tudi alergijo, niso mi nikoli ugotovili na kaj. Po letih samoopazovanja, sem prisla do sklepa, da sem gotovo alergicna na nikelj v hrani, da o kontaktni alergicni reakciji ne govorim.
Leto nazaj me je nevrolog psolal na Golnik v Ambulanto za motnje spanja zaradi zelo pogostih napadov migrene. Tam so mi ugotovili prekinitve dihanja in sicer 29 prekinitev na uro. Dobila sem aparat za dihanje in je bolje, vsaj nimam vec 2x tedensko napada migrene, ceprav me se obasno zna fino zaboleti glava.
Zanima me ali je kaka povezava med obema diagnozama, kako si lahko pomagam sama in ali bom morala celo zivljenje spati z aparatom. Naceloma me ne moti prevec, saj imam super nov model, ampak kot spanje brez le ni. Iz dosedaj razbranih rezultatov se ne vedo ali je to nevroloskega ixvora ali imam kako obstrukcijo.

Spoštovani,
prekinitve dihanja v spanju niso alergijsko pogojene. Posebej, če je astma urejena, z astmo niso nič povezane. Lahko jih poslabšuje ovirano dihanje skozi nos, kar je velikokrat pridruženo astmi (alergijski rinitis).
LP

New Report

Close