Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Astma in druge pljučne bolezni Kalciniran granulom in bolečina

Kalciniran granulom in bolečina

Spoštovani!

Malo se me loteva panika, pa iščem odgovore.

Dobri dve leti nazaj so mi iz obušesne žleze slinavke odstranili eno kroglico, za katero se je po analizi izkazalo, da je bil epitelijski – mioepitelijski karcinom.
Takrat so mi dali napotnico za RTG ljuč. Ker je bilo na RTG nekaj vidno (žal sedaj ne vem točno, kaj je pisalo – vem, da so me vprašali, ali sem imela v preteklosti kakšno vnetje), sem šla še na CT s KS pljuč.
Na izvidu CT piše samo:
“Plevralnega izliva ni.
Vzdolž mediastinuma in v hilusih ne vidim povečanih bezgavk.
Povsem anteriorno nad fisuro v desnem zgornjem pljučnem režnju sta vidna dva kalcinirana nodula – kalcinirana granuloma, ki ustrezata opisanim spremembam na rentgenogramu pljuč. Drugod v pljučih ni videti patoloških sprememb.”

To je bilo torej februarja 2015. Po tem nisem imela več nikakršnih kontrol pljuč – samo UZ vratu (bezgavk).
Zakaj zdaj to pišem? ker me že dober mesec nekaj pika, boli in tišči zgoraj desno “v pljučih”. Kakšen dan sicer skoraj izgine, pa je spet nazaj. Ko požiram, čutim kot da imam neko kepo v požiralniku na desni strani. Občasno me tam na desni žgečka in malo pokašljam, večinoma sicer naredim samo “khm” – kot da se takrat malo sluzi počisti.

To sem omenila svoji osebni zdravnici, ki je rekla, da imam verjetno poškodovane živce na desni strani od operacije (vizualno je vse bp) in da imam zato te čudne občutke. mene pa bega ta kalcinacija…kaj če ni bila nenevarna???
Istočasno se mi je torej pred kakšnim mesecem pojavilo tudi srbenje, žgečkanje kože, ki ga ne znam razložiti.

kaj mi svetujete? stara sem 40 let.
Najlepša hvala za odgovor

Spoštovani,
kalcinacije so povsem nenevarna stvar (recimo da so kozmetična napaka na rentgenski sliki).
Pikanje in tiščanje “v pljučih” ponavadi izvira iz mišic ali hrbtenice. Kašelj, sluz imata polno razlogov. Vsekakor je to za raziskati in nekako ublažiti.
Če zaključim, povezava s tumorjem slinavke je precej malo verjetna.

LP
MK

Pozdravljeni,

najprej hvala za odgovor.

Da povem, zakaj sem te zadeve povezala: ker so mi dali takrat na konziliju napotnico za RTG pljuč (verjetno je neka povezava, zakaj bi sicer naročili pregled pljuč – tako sem razmišljala) in ker sem naletela na tole:
http://www.klinika-golnik.si/uploads/si/strokovna-javnost/strokovne-publikacije/Delavnice%20iz%20radiologije%20toraksa%2014.%20in%2015.%20maj%202009-100.pdf
Mogoče zaradi strokovnega nepoznavanja področja kaj narobe razumem, ampak sem mislila, da je potrebno spremljanje teh granulomov v mojem primeru. Zanimivo je tudi, da ni napisano, kako velika je ta zadeva – verjetno merijo na CT.

lp

New Report

Close