Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Astma in druge pljučne bolezni Po športnih naporih me ob globokem vdihu "žgečkajo" pljuča in mi gre na kašelj

Po športnih naporih me ob globokem vdihu "žgečkajo" pljuča in mi gre na kašelj

Zdravo,

Sem 19 letnik iz okolice Maribora. Lahko bi rekel, da živim zdravo. Ukvarjam se s športom (nogomet). Na teden imam 4-6 športnih aktivnosti (cca. 1h in pol).

Opažam, da po vsaki večji fizični obremenitvi težko diham, ker mi ob globokem vdihu gre na kašelj. Ko vdihnem globoko mi v pljuča pride en poseben občutek kot neko žgečkanje. Ampak na nek poseben način. Kot da bi hotelo, da se mi zakašlja. Težave so prisotne še lep čas potem, ko preneham z aktivnostmi. Recimo vsaj 2h. Prav tako mi takrat ne paše nič za pod zob. Čeprav bi običajno pojedel marsikaj

Naj še poudarim to, da nisem kadilec.

Upam, da sem dovolj podrobno opisal. Zaenkrat še to ne povzroča ogromnih težav, a gre za sila neprijetn občutek.

Lep pozdrav,
Franci

Spoštovani,
sedaj pa še do zdravnika, ki mu boste takole podrobno opisali težave, da se s pregledom in preiskavami ugotovi, kaj je v ozadju. Astma je bolezen, ki se pokaže po naporu, do te se je zanesljivo treba opredeliti.
LP
MK

New Report

Close