Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Astma in druge pljučne bolezni Bolečina/Špikanje v plučih

Bolečina/Špikanje v plučih

Lepo pozdravljeni!

Pred štirimi dnevi me je začelo “špikati” v plučih, v desni polovici, malo nad prsmi. Ne vem, če je sploh povezano s pljuči, čeprav se bolečina nahaja v tisti okolici. Špika me, ko se uležem na hrbet, zelo me tudi zašpika, če hihnem, povzdihnem glas ali če se smejem. Ovira me tudi pri fizičnih aktivnostih.
Naj omenim, da sem nekaj dni, preden se je bolečina pojavila, spila malce alkohola, ki ga načeloma nisem razvno vajena, naslednji dan pa sem imela dva dni hripav glas. Dan po tem, ko se mi je glas popravil, sem začela tudi malce kašljati (vleče na gnojno kašljanje). Problem je, ker se tudi ne morem v celoti skašljati, ker me zelo zašpika na v pljučih. Naj omenim še, da sem bila pred dvema mescema tudi bolna in da sem stara samo 18. Se mi je pa že pojavilo, da me je kakšen dan ali dva ali pa samo za urco kje zašpikalo (tudi drugod po telesu) in je čez nekaj časa minilo. Tole pa traja zdaj že nekaj dni in bolečina me malce ovira pri mojih opravilih.

Zanima me vaše mnenje. Ali je to pogosta zadeva? Kako je prišlo do tega? Kaj lahko naredim? Ali je pametno, da obiščem zdravnika, ali naj malce počakam?

Hvala za odgovor že vnaprej! :))

Ana

Spoštovani,
po opisu izgleda kot da je malo vnet živec, v sklopu prehlada. Je še za počakati, morda vzeti dve ali tri tablete lekadola na dan. Seveda, če bi se stanje slabšalo, da bi začelo špilati po večji površini, potem se je treba pokazati zdravniku.
LP
MK

Najlepša hvala za hiter odgovor! 🙂

Lep pozdrav,

Ana

New Report

Close