Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Astma in druge pljučne bolezni Prosim za razlago in vase mnenje.

Prosim za razlago in vase mnenje.

Lep pozdrav stara sem 25 let kadilka ze 9 let.. pokadim priblizno pol skatelce na dan.. bila sem v bolnivi na pregledu ki so mi ugotovili gripo in bakterijsko pljucnico.. me pa je zelo oreistrasil izvid ki je prisel danes lepo vas prosim za razlago ce mi lahko malo vec poveste kaj pomeni zakaj pride do tega kaksne so lahko posledice ali je to nevarno . Nasplosno me zanima kaj in kako. Pulmologa imam cez priblizno 3 tedne.

Izvid se glasi
Rtg.p.c. preponi sta jasno očrtani, fsc sta videti prost, srčna senca je v mejah normale. Obojestransko je bazalno nekoliko slabša transpaarentnost pljuč. Prepričljivih infiltratov ne vidim. Desno nad prepono je prisotna manjša ploščata atelektaza. Možen manjši infiltrat.

Trenutno prejemam tavanic 500 na 12h.

Zelo me skrbi imam pa tudi tezave z prsnem kosu zaradi skolioze ..

Lepo prosim za cimprejsen odgovor in se vam ze v naorej zahvaljujem

Spoštovani,
Rentgenska slika ob podatku, da imate pljučnico, ni nič pretresljivega. Pregled pri pulmologu imate ravno ob pravem času, kajti v tem času pričakujemo, da se slika normalizira.
LP
MK

Zelo se vam zahvaljujem za tako hiter odgovor. Zanima me samo se. Kaj ce se do takrat slika pljuc oz ta izvid ne izboljsa.. kaj potem to pomeni

nova
Uredništvo priporoča

Seveda se bo izboljšalo, ko se pljučnica pozdravi.
LP
MK

New Report

Close