Najdi forum

pljucnica

Spostovani.

Zacelo se je ze zadnji teden januarja. Zamasen nos in glavobol,ki se je stopnjeval. Ko je bila bolecina v glavi velika sem odsla k dezurnemu zdravniku in dobila diagnozo sinuzitis in antibiotik amoksiklav. Najprej je slo malo na bolje,po 5ih dneh ponovno zamasen nos in glavobol. V ponedeljek (po enem tednu) sem sla k zdravnici, poslala me je v laboratorij in na rtg pljuc. Kri niti ni tako slaba, crp le 3.3 (ce sem prav razumela sestro po telefonu). Rtg je pokazal: “Fc sinusa prosta. Nekoliko zabrisana prepona v levem srednjem delu na PA sliki. Sumljivo za svez inflitrat v podrocju spodnje pingule, saj je bazalno leco na PA sliko videti nezno zasencenje. Ni znakov zastoja v pljucnem zilju.”.
Ker sem o izvidih potem z zdravnico govorila na hitro, mi je dejala le, da gre za pljucnico,zamenjala mi je amoksiklav za summamed in v sredo ponovni odzvem krvi, ter pregled pri zdravnici.

Sicer nekih znakov za pljucnico nimam,nisem pa do sedaj se nikoli imela psotavljene te diagnoze. Pocutim se sicer bolj sibko in brez moci,se vedno me boli glava,vrocina mi zadnje 4 dni naraste le zvecer na 37.4, cez dan je nimam. Ne kasljam, ne hropem. Tudi nos je sedaj po prvem summamedu bolj prehoden.

Sedaj pa.prosim za pomoc:
1. Kakor sem brala po spletu imam verjetno virusno pljucnico?
2. Koliko casa traja okrevanje priblizno?
3. Koliko casa je povprecno biti potrebno v bolniskem stalezu? Jaz sem sedaj drugi teden.
4. Ali je potreben popolen pocitek? Ali lahko npr skuhas kosilo, posesas, pomijes… se igras z otrokom
5. V kakih primerih pride do komplikacij?
6. Kdaj gres lahko ven na zrak..na sprehod….
7. Ce bi imela pljucnega raka, bi se sedaj na rtgju videlo? Ali izvid rtg kaj kaze na to?

8. Kako okrepiti imunski sistem?

Cez 6 tednov moram.ponovno na rentgen. Stara sem 33 let in obcasna kadilka (sedaj 14 dni nic ne kadim) – pokadim nekje 5 cigaret na dan (ne vedno,vcasih nic,vcasih tudi kakega vec). Sem pa redno kadila nekje 12 let,nato 2 leti nisem, sedaj pa vcasih.

Hvala za pomoc. Sreda do pogovora z mojo zdravnico je se dalec.

Lp

Spoštovani,
crp 3,3 in pljučnica ne gresta skupaj. Verjetno imate sinuzitis. Nos in sinuse je treba odmašiti, morda nekajkrat na dan vkapajte kapljice Operila (se kupi v lekarni). Pa kakšen Lekadol vzemite. Rentgenski izvid je v pogojnikih napisan, torej odčitovalec ni prepričan, da je res kaj narobe na sliki.
Seveda lahko skuhate kosilo in se igrate z otrokom. Lahko greste tudi na sprehod.
Po virozi je včasih bolnik slabega počutja še mesec ali dva.
Imunskega sistema se ne da okrepiti (izjema je cepljenje), da se ga pa oslabiti. Zato ne začnite zopet s kajenjem.
LP
MK

Najlepsa hvala za odgovor.

Hm.morda sem vrednost Crp tudi narobe razumela, nisem videla izvida, po telefonu sem govorila z medicinsko sestro, ker zdravnica mi je rekla, da je pljucnica. Hm… no ce ni, se toliko bolje 🙂

Sinusi pa matrajo ja.. me je zacelo boleti se desno oko.. povezujem s sinusi,me je ze veckrat.. cakam na orl pregled, ker se mi tezave s sinusi v letosnjem letu pojavljajo kar naprej…
Nos je po jemanju summameda normalno prehoden in nic vec zamasen….je bolje..

Potem rtg posnetek pljuc ne kaze na raka alu kako resnejso okuzbo?
Kaj pa pomeni zasencenost na pljucih?

Ja, mislim da bo kajenju kar treba reci adijo in ga popolnoma opustiti..

Hvala!

New Report

Close