Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Astma in druge pljučne bolezni monkasta astma

monkasta astma

Pozdravljeni. Imam blago astmo. Redno Jemljem zdravilo Foster nexthaler, pulmolog pravi, da je astma stabilna. Nimam nobenih alergij, dobila pa sem zdravilo Monkasta. Imam pogoste občutke dušenja, kot bi mi nekdo sedel na pljučih, prav tako mi zastaja sluz v grlu. Težave so zlasti pri vdihu. Ne kašljam ali izkašljujem. Setoracijo imam normalno. Imam konstantno zamašen nos. Izključila sem možnost, da bi težave povzročala ščitnica. Ali bi lahko šlo za GERB (nimam tezav z želodcem)? Bi veganski stil življenja morda odpravil težave in kakšne preiskave priporočate? Za odgovor, nasvet se vam iskreno zahvaljujem. Lp Živa

Spoštovani,
Pri blagi astmi zadostuje redno prejemanje inhalacijskega glukokortikoida. Predlagam, da se s pulmologom pogovorita, če je Foster res za vas primerno zdravilo. Monkaste pa ne rabite.
Verjetno so vaši problemi posledica kroničnega rinitisa, ki pa očitno ni zdravljen (rinitis je skoraj vedno prisoten pri bolnikih z astmo). Predlagam glukokortikoidno pršilo dodati še v nos. Mislim, da drugih preiskav ali diete ne rabite.
LP
MK

New Report

Close