Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Astma in druge pljučne bolezni Težko dihanje in kašelj ob naporu

Težko dihanje in kašelj ob naporu

Pozdravljeni,

V zadnjem času se mi ob naporih (tek,nogomet) pojavi oteženo dihanje in pa kašelj, ter rdeč v obraz kot paradajz.
Danes je bilo zopet tako kot sem opisal. Kasneje ko sem se umiril sem še vedno malo kašljal saj me je “praskalo” v grlu. Po kakšni uri se je umirilo.

Prej sem bil dolgo športno neaktiven. Bi to lahko bila astma ali samo pomanjkanje kondicije? Ter kaj mi svetujete?

Lp in hvala

Spoštovani,
obe možnosti sta verjetni. Pljučno funkcijo bo treba izmeriti, da se vidi, ali govori v smer astme, ali ne. Pa Ventolin je tudi kar dober test. Če težave hitro pominejo po vdihu ali dveh Ventolina, potem je astma precej verjetna. Če poenostavim, do svojega osebnega zdravnika bo treba stopiti.
LP

Pozdravljeni!
Že od otroštva se mi ob večjem naporu obraz obarva rdeče(res zelo rdeče), težko diham in začne me zebsti po celem telesu, postanem res zelo vroč. To se ponavadi dogaja samo poleti, nekako kot da bi vroč zrak slabo vplival na moje telo. Mama mi je povedala, da so, ko sem bil še otrok, zdravniki rekli, da naj bi se mi izločal Histamin bolj kot ostalim, zanima pa me še vaše mnenje?
Lp Vid

New Report

Close