Najdi forum

Spostovani
Imam KOPB, emfizem 3.st. Zdravila, ki jih redno prejemam so Spiriva, Onbrez in Alvesco. Pred kratkim sem se vrnila iz bolnice (operacija). Nič v zvezi s pljuci. Že kaksen tedn opazam, da po tem ko “podiham” onbrez cez npr. 5 minut nastanejo problemi z dihanjem, česar prej ni bilo. Vsa zdravila sem jemala brez problemov in se dobro pocutila. Sedaj tezko diham, po onbrezu. V bistvu se vležem in moram pocakati vsaj pol ure, da se dihanje umiri. Klicala sem že pulmologinjo, vendar je ta teden odsotna, tako da bom morala počakati konec praznikov. Prosim vas za nasvet. Ali naj z onbrezom preneham ali naj nadaljujem. Brez onbreza še nisem poskusila biti, jemljem ga pa že 5 let.
Hvala za odgovor.
Lepo pozdravljeni.

Spoštovani,
če imate občutek, da je z Onbrezom slabše, naredite pavzo (do pregleda pri pulmologu). Nič hudega se ne bo zgodilo. Ali imate pri sebi Ventolin ali Berodual? Če bi se tekom dneva pojavljala zasoplost, lahko nekajkrat na dan vzamete katero od teh dveh zdravil. Seveda pa čimprej do zdravnika, da se vidi, kaj je narobe.
LP
MK

Spoštovani
Za odgovor se vam najlepše zahvaljujem. Ventolin imam in ga uporabljam le po potrebi. Samo še eno vprašanje: operacija – poseg je bil izveden v splošni anesteziji in je trajal 4 ure. Zanima me, ali je možno, da je kakorkoli vplival na moje počutje (problemi z Onbrezom). Saj vem, da ni pomembno, glavno je, da sem poseg prestala (in moje slabše stanje pljuč), ampak … ali je možno, da se stanje umiri, saj sem le 14 dni po posegu in še okrevam.

Še enkrat se vam zahvaljujem za odgovor in vam želim vse dobro v novem letu.
Lepo pozdravljeni.

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani,
ne vidim povezave med anestezijo in tem, da vam sedaj Onbrez škodi.
LP
MK

New Report

Close