Najdi forum

Duoresp

Spoštovani!

Imam težave z nosom. Cel čas mi teče iz nosa,mko sem zunaj na mrazu. Ko pridem notri je v redu, ampak zunaj pa cel čas. In ne vem, če je to rinitis ali pa kak mehanski mehanizem zaradi mrazu. Mislite, da bi lahko Avamys pomagal?
Naslednja težava pa je kašelj. Ko sem zunaj na mrazu prav tako vedno kašljam. Ko pridem na toplo, me še pol ure sili na kašelj, kot če bi tekel. Sicer uporabljam Alvesco, ampak se mi zdi bolj tak lari fari inhalator to. Zdaj sem si spododil DuoResp Spiromax od punce in po njem je veliko boljše. Nikoli mi niso diagnosticirali prave astme, bolj so rekli, da imam bolj občutljiva dihala in mi predpisali Ventolin pa Alvesco.
Zanima me, če lahlp pri zdravnici dobim Spiromax, ker mi res zelo pomaga proti kašlju?

Lep pozdrav!

Spoštovani,
predlagam, da se diagnostika izpelje do tega, da bo diagnoza čvrsta.
Glede nosu ne razumem, ali imate težave celo leto, ali zgolj na mrazu. Tudi glede kašlja ne vem, kako vam koristi Ventolin. Verjetno Spiromaxa ne rabite (to je kombinacija dveh zdravil, od katerih je eno enako Alvescu, ki pa vam ne koristi).
LP
MK

Ja, spiromax mi pomaga, recimo že če ga samo zjutraj vpijnem je cel dan dobro. Ventolin tudi pomaga, ampak samo nekaj ur in ko sem zunaj takoj kašljam. Če pa uporabim spiromax pa ne. mislite, da je možno, da je astma ali lahko imaš tko “bolj občutljiva” dihala na mraz?

Z nosom je pa isto, cel čas mi zunaj gre z nosu, voden izcedek. Torej težave samo zunaj 🙂

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani,
Kot rečeno, predlagam, da se diagnostika izpelje do tega, da bo diagnoza čvrsta. Spiromax je zdravilo, ki je namenjeno težki astmi. Za vas se mora najti kaj bolj enostavnega, sem pravite, da nimate astme.
LP
MK

New Report

Close