Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Astma in druge pljučne bolezni Ventolin pri otroku

Ventolin pri otroku

Spoštovani!

Pišem vam, da vas vprašam nekaj zadev glede 4 letne hčerke, ki je preživela že kar nekaj bronhiolitisev. Poleti smo bili pri pulmologu; hčerka ima glede na to kar smo povedali kar dobre možnosti za astmo. Poleg tega ima atopični dermatitis.

Zanima me uporaba ventolina – poskušamo se ga izogibati, ampak ko začne težje dihati oz. ko piska, ga uporabimo in vedno pomaga. Ravno je nekaj teh simptomov in spet smo si pomagali z ventolinom. Moje vprašanje je sledeče – koliko časa se mora ventolin uporabljati še po tem, ko simptomi izginejo? Se mi zdi, da smo tokrat prehitro nehali in ko je danes prišla iz vrtca, se je zadihala celo pri govorjenju. Je ventolin na dolgi rok škodljiv?

Drugo, med obdobjem prehladov po navadi dobiva singulaire v granulah (trenutno ga ne, ampak bomo spet začeli za zaščito); zdravnica pa je napisala, da v primeru da tudi “na singulaire-u” dobi bronhiotlitis, začnemo s flexotidom. Seveda upam, da ne bo prišlo do tega, da začne jemati kortikosteroid – lahko vprašam, zakaj bi bilo to dobro?

Vsega pa je “kriv” vrtec, saj pozimi skoraj vsak prehlad preide v bronhiolitis in to je grozno. Včasih se sprašujem, če jih sploh ne bi imela, če ne bi hodila v vrtec, kar seveda ni mogoče.

Je zaradi vseh teh bronhiolitisev kar sigurno, da bo imela astmo ali je možno, da se še izvleče? Je možno, da če dobi astmo, da jo kasneje “preraste”?

Hvala in lp
Mare

Spoštovani,
ta forum je namenjen odraslim bolnikom. Za obravnavo zdravstvenih težav otrok je pristojen pediater.
Sicer mi zgodba diši na to, da vaša hči že ima astmo. Predlagam, da vsa ta vprašanja čimprej postavite vašemu pediatru.
LP
MK

New Report

Close