Najdi forum

pulmolog

Zaradi ponavljajočeba bronhitisa me je moj osebni zdravnik poslal na slikanje pluč in srca. Prilagam izvide:
RTG p.c. V DVEH PROJEKTIH, SRCE NORMALNE VELIKOSTI, KALCINACIJE V OBEH HILUSIH. ZGOSTITEV LEVO, ZA SRCEM TUDI NA ZADNJEM POSNETKU 8.7.16 NI OCENITI DODATNE DINAMIKE SPEMEMB OZ. DODATNE PATOLOGIJE V PRIMERJEVI S STARIMI POSNETKI. ZADEBELJEN INTERSTICIJ V D SRED.PLJUČNEM REŽNJU.
LEPO PROSIM ZA RAZLAGO ZA SRCE IN PLJUČA. LEPA HVALA

Spoštovani,
vejice so v tekstu bolj čudno postavljene, zato teksta ne razumem povsem jasno. Tudi ne vem, od kdaj je bila slika, s katero so sedanje stanje primerjali. Tako, da ne znam pomagati. Če je dilema, se osebni zdravnik in rentgenolog skupaj vsedeta in uskladita, kaj bi vam lahko bilo. Tako na sredi pustiti nejasen izvid seveda ni primerno.
LP
MK

Spoštovani!

Moja 78-letna babica je bila včeraj a urgenci v Celju, ker kašlja kakšen mesec dni in je utrujena. Napotili so jo v Topolšico že kar danes. Na današnjem pregledu rtg slik iz Celja so napisali izvid: neznana zgostitev 4 x 1 cm, tumorski infiltrat, sledi bronhoskopija čez 1 teden.

Tisti izraz “tumorski infiltrat” mi ne gre iz glave. Babica je kadila do 50 leta, potem pa nehala.

Ali menijo, da ima tumor?

Hvala Vam za odgovore.

nova
Uredništvo priporoča

Dober dan,
Opis situacije je tak, da je tumor povsem realna možnost. Diagnostiko so zelo racionalno splanirali.
LP
MK

Najlepša hvala za hiter odgovor.
Če Vas prav zastopim, so pulmologi v Topolšici na podlagi rtg slik že ugotovili, da ima babica tumor in sedaj sledi bronhoskopija, sa to še enkrat TOČNO potrdijo?

Pulmologi so na rentgenski sliki videli senco, ki bi lahko bila tumor, zato bodo naredili bronhoskopijo, da vidijo če je to res.
LP
MK

Objava čaka odobritev

Sicer je TI 70% še v okviru normalnega. KOPB se pojavi po 50 letu pri kadilcih. Nič o tem niste napisali.

LP

MK

Objava čaka odobritev

New Report

Close