Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Astma in druge pljučne bolezni Kri in pljucnica

Kri in pljucnica

Pozdravljeni!
Mene pa zanima, ali se pljucnica lahko razbere po krvnih izvidih ali zgolj le po rtg pljuc? Ali je crp pri pljucnici vedno povisan ali ni nujno???
Hvala in lep pozdrav!

Spoštovani,
Pri pljučnici pričakujemo zelo visok CRP. V medicini so vedno izjeme, ampak pljučnice z normalni CRP skoraj ne more biti.
CRP je kazalnik vnetja in je povišan tudi pri drugih okužbah, tako da mora biti za diagnozo pljučnice poleg visokega CRP ali izvid nad pljuči značilen za pljučnico, ali pa se mora ta videti na rentgenski sliki.
LP
MK

Pozdrav!
Hvala za hiter odgovor. Pa to velja za vse vrste pljucnic ali samo za pljucnico z bakterijo?
Sama prebolevam neko virozo ze dva tedna in nikakor ne mine. Sem bla pri zdravniku pljuca cista, crp 5. Od tega je zdaj en teden, pa se stanje malo izboljsa pa spet poslabsa. Najbolj me moti bolecina v spodnjem delu pljuc ki je prisotna skoz (ne.ob vdihu) in rumeno zelen izmecek ki ga predvsem izkasljujem ko sem v pollezecem polozaju. Tezave z dihanjem nimam ( da bi tezko dihala in da bi mi piskalo). Tud vrocine nisem imela, le mogoce malo bolecine v sklepih. Skrbi me da je kaka skrita pljucnica?
Hvala in lp

nova
Uredništvo priporoča

To, kar opisujete, ni klinična slika pljučnice. Izkašljevanje je verjetno zaradi čiščenja sinusov (nosu). Verjetno so težave do sedaj že minile. Če niso, je za pogledati, ali imate morda alergijski rinitis.
LP
MK

Mrne tudi nekaj zanima. Recimo, ce je pljucnica potrjena, kateti antibiotik je bolj primeren, fromili, azibiot ali amoksiklav?

Spoštovani,
nobeden od naštetih antibiotikov ni najprimernejši. Smernice za zdravljenje doma pridobljene pljučnice na prvo mesto postavijo Hiconcil.
LP
MK

New Report

Close