Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Astma in druge pljučne bolezni Fibrozne spremembe

Fibrozne spremembe

Spoštovani zdravnik, imam težave: tiščanje in bolečine v prsih, zadihanost in občasno “hitenje” srca in splošno slabše počutje. Lani so mi na UZ srca ugotovili prolaps mitralne črpalke, manjši mišični mostiček na LAD, perikardialni izliv, obremenitvena dispnoe (diagnoze), letos na CTA koronarnih arterij pa še: “…v prikazanem pljučnem parenhimu obojestransko videti nekaj drobnih po videzu fibrozni sprememb. Manjša sprememba levo bazalno meri prečno cca 6 mm….”

Svetovali so mi ponovno CT slikanje prsnih organov čez 6-12 mesecev.
Kardiolog mi je predpisal Propranolol 40 mg 1/4 na dan zjutraj.

Vprašanja za vas, lepo vas prosim za odgovore:

Ali so fibrozne spremembe nevarna stvar?
Čez koliko časa bi mi vi priporočali ponovno CT slikanje?
Ali so bolečine posledica sprememb na srcu in v pljučih?
Ali je možno, da so bolečine v prsih lahko tudi znak depresije?
Ali oboje?

Hvala, hvala, hvala…. Vannessa.

Spoštovaani,
navajate predvsem izvide preiskav, ne pa menj zdarvnikov, ki so vas pregledali in na osnovi preiskav dali neko mnenje.
Fibrozne spremembe niso prav nič nevarne. To so brazgotine, ki ostaneko po kakšnih okužbah.
CT je za ponoviti tako, kot je bilo svetovano, torej nekje v roku leta dni.
Bolečine v prsih so največkrat posledica okvare hrbtenice. Bolećine zaradi sra imajo značilen opis in to zdravnik iz pogovora lahko razbere. Pljuča pa ponavadi ne bolijo. Pomemben razlog za težave je lahko tudi depresija.
Predlagam pogovor z osebnim zdravnikom, da razčistita, katere bolezni imate.
LP
MK

Spostovani zdravnik.Rtg Pc je pokazalo vidne fibrozne spremembe levo so vidne tudi pleuralne adhezija.Kaj to pomeni.Hvala za odgovor

nova
Uredništvo priporoča

Ponavadi je to posledica neke pljučnice v preteklosti. Brazgotina. To bo ostalo za zmeraj.

New Report

Close