Najdi forum

Lep pozdrav!
Prosim vas za nasvet:
moja mami je bolnica s KOPB, v tem letu se je stanje izredno poslabšalo, od decembra naprej skoraj ne more živeti brez Medrola, vsakič ko ga zmanjšuje ima huda poslabšanja, ki se zaključijo na urgenci ali na intenzivni negi. Veliko vlogo ima tudi emfizem. Lani je bila na zdravljenju v Sežani, žal zaradi hudih poslabšanj v tistih štirih tednih več pod kisikom kot v kraški jami. Tudi zdravil so ji precej menjali, pa vsak dr pove malo drugače. Nikoli se ne ve zakaj do poslabšanj bolezni pride. Poslala sem napotnico na Golnik, termin ima septembra.
Mislim, da bi ji TZKD izboljšalo kvaliteto življenja, a vsakič, ko to omenim doktorjem dobim negativen odgovor. Kako hudo mora torej biti, da bi ji to zdravljanje pripadalo?!?
Je vedno bolj drobna, brez mišične mase in ker ima hudo ostoporozo ne vem več kaj pričakovati. Ko je zmogla, je dnevno prehodila več kilometrov, zadnje mesece pa je to misija nemogoče.
Kaj pa hiperbarična komora? Bi ji to kaj koristilo? Ali je prevelik faktor tveganja?
CT srca je imela prejšnji teden na intenzivni negi, zaenkrat kaže, da je še ok.
Kaj še lahko storimo? Prosim za kakšen nasvet.
Hvala.
Katarina

Spoštovani,
z odgovorom sem zamudil. KOPB je zelo huda bolezen in v napredovali fazi je težave težko spraviti pod kontrolo. Zanesljivo ne koristi hiperbarična komora, ker je pri KOPB problem razširjen prsni koš, ki skoraj onemogoča giban je pljuč pri dihanju, ne pa funkcija krvnih celic, ki vežejo kisik v krvi (hiperbarična komora je namenjena zdravljenju zastrupitve z ogljikovim monoksidom). Verjetno je bila vaša mama v vmesnem času na pregledu na Golniku in ste dobili odgovor na vsa vprašanja.
LP
MK

New Report

Close