Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Zobna protetika manjkajoči zobje – mostiček?

manjkajoči zobje – mostiček?

Pred enima dvema letoma sem zaradi slabe zobozdravnice v srednji šoli (pred plombo mi ni čisto sčistila zob) izgubila nekaj zob. 🙁 Govorim o dveh zgoraj treh spodaj. Dva zgoraj sta bila drug zraven drugega (4 in 5 na levi), spodaj pa šestica levo in štirka in šestica desno. Spodnji se ne vidijo toliko, zgornja luknja je pa zelo vidna. Glede implantantov imam zelo velike pomisleke, zato me zanima, kaj je najbolje. Imam lahko mostiček na manjkajočih dveh, majhno protezo, kaj? Nisem niti navdušena nad tem, da bi brusila še dva zoba stran od luknje, ker se mi zdi, da imam že tako malo svojih zob in ne bi rada vseh izgubila. 🙁 Lepo prosim za nasvet in mnenje in tudi okvirno ceno. Hvala!

Pozdravljeni,

statistično je verjetnost za izgubo zob nosilcev neprimerno večja, če boste šli v snemno protetiko (preživetje nad 8 let odv. od tipa snemne: od 30-80%) – čeprav na prvi pogled deluje manj agresivna. Torej za ohranitev obstoječih zob imate dve dobri varianti: fiksnoprotetični mostiček (2 zoba se pobrusi, 10 let preživetje nad 90%) ali pa si naredite 2 implantata s kronami (10 let preživetje tudi nad 90%). Če vam ideja brušenja zob ni simpatična potem greste v implantate, taka rešitev je za več 100 eur dražja od mostička. Točne predračune pa naj vam izdela vaš izbrani zobozdravnik.
LP Andreja

New Report

Close