Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Zobna protetika Prevleke na spredjih zobeh

Prevleke na spredjih zobeh

Lepo podravljeni

Ker imam težave z žvečenjem hrane in popolnoma uničene sprednje zobe, zgornje, spodnji so kar ok … sem se odločila za prevleke, ki ne bodo porcelanaste. Zobozdravnica mi je obljubila, da bo izgledalo lepo. Za porcelanaste nimam dovolj sredstev, za te pa bom nekako napraskala skupaj. Že 20 let sem na močnih zdravilih in se pozna na zobeh. S tem da sem prve spredje stolkla, dobesedno, zaradi griženja trdih predmetov v času hudih bolečin.

In me zanima imate kakšno sliko ali kako lahko pogledam pod kakšen iskalni niz na netu za take prevleke, ki bodo stale za prve 4 zobe okoli 300eur, najvrjetneje pa bom dala kar prvih 6.Zanima me kako zgleda 🙂 Imam tudi zelo obarvane zobeod zdravil, in bova jih tudi malce pobelili spodnje.

Prehranjujem se zelo zdravo in imam zdrav način življenja.

Torej zanima me kako se takim prevelkam reče, ki niso porcelan in okvirno za ceno 4 prevleke = 300 eur

Hvala lepa

Pozdravljeni,
gre za fasetirano prevleko. Več o tej temi si preberete na: http://www.vitalium.si/fiksna-protetika

” Fasetirana prevleka
Prevleka, ki zadovolji funkcijo žvečenja, estetsko pa je manj zadovoljiva; celotna sprednja ploskev, ki je bela, je
podprta s kovino, tako da je prosevanje svetlobe onemogočeno, kar je ključno za izdelavo estetske prevleke
prve vrste.

X – zadovoljivo, po določenem času obstaja možnost zabarvanja fasete, vidne ostale kovinske ploskve zoba
XX – dokaj dolga življenjska doba, obstaja pa možnost, da faseta odpade, ker med kovino in faseto ni kemične vezi, temveč le mehanska
XX – dobra združljivost, odvisna od uporabljenih zlitin
XXX – zelo trda konstrukcija
– cena je odvisna od uporabljenih zlitin

grizne površine so kovinske v barvi zoba je le sprednja stran zoba”

LP Andreja

New Report

Close