Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Zobna protetika delna proteza

delna proteza

Izpulili mi bodo zgoraj obe enki in dvojko.LEVO-2,4,5,6 zobje so uredu,1,3,7 manjkajo.DESNO-3,5,7 zobje so uredu,1,2,4,6 manjkajo.Na te zdrave zobe bom dobil sprva nadomestne oz.začasne zobe,da mi pokrijejo še ostale zobe ki manjkajo.Zanima me ,ali bodo ti začasni zobje fiksni ali snemljivi(žabica)?Kako bo z govorom,oz.koliko časa bom popačeno govoril-če sploh bom?Ali bo ta začasna žabica pokrivala tudi nebo al ne?Koliko časa po izpuljenju 3 zob se običajno naredi delna proteza?HVALA ZA ODGOVORE-LP

Pozdravljeni,
opravičujem se vam za pozen odgovor, spregledala sem ga…ne vem kako
Verjetno so vam do sedaj že naredili začasne zobe in sicer verjetno fiksni provizorij. Vi ste kandidat za totalni most.
LP Andreja

hvala za odgovor-Me pa še zanima kakšen pa izgleda totalni most-nebo verjetno ni pokrito,oz.je to fiksno zacementirano?lp.Koliko časa pa bom čakal na totalni most po izpuljenju zob?

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni
totalni most je fiksen nadomestek, ki pokriva preostale zob, tam kjer zob ni, pa simulira kot da so. Kdaj ga dobite je odvisno od dolžine časa, ki jo potrebujejo vaši zobje in dlesen, da so pripravljeni za nošenje mosta. Po tem – po odtisu pa lahko pridete do končnega dela v dobrih 2 tednih. LP Andreja

Aja, po puljenju je pametno čakati vsaj 3 mesece, raje 6 mesecev, preden se gre v končno delo. V tem času nosite kvalitetno izdelan provizorij in se izvajajo postopki predpriprave nosilcev.
LP Andreja

New Report

Close