Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Zobna protetika puljenje zob

puljenje zob

Pozdravljeni!

Nameravam si izdelati zgornje nove zobe (9 zob). Rečeno je bilo, da je treba odstraniti zgornji dve enki in eno dvojko. Zanima me, kako poteka puljenje teh treh zob, oziroma, če se da vse tri naenkrat izpuliti? Malce me je strah, ker se puljenja zelo, zelo bojim. A bo zelo bolelo, ali je bolje, da se enkrat izpulita dva zoba in drugič enega? Zgornja leva trojka in desna dvojka sta za pobrusiti, nakar dobim nov mostiček. Ali na tem mestu, kjer bodo odstranjeni zobje (trije) dobim kakšen “štift” v kost, ali bodo drugi zobje (šestici in sedmici zadaj, ter leva trojka in desna dvojka lahko nosili ta mostiček, da bo zacementiran fiksno? Upam, da me razumete kaj želim vprašati? Hvala.

Pozdravljeni,

puljenja se vam ni treba bati, saj z anastezijo poteka poplnoma neboleče. Po koncu vzamite analgetik, čeprav bo anastezija še držala in verjetno tudi potem ne boste čutili nobenih bolečin. Trije zobje naenkrat ne bi smeli biti problem, sploh pa so verjetno že zelo prizadeti in majavi, če vam jih mislijo spuliti.
Glede motička pa takole: statično ugodni in močni zobje kot so 3 in 6 lahko sami nosijo 12 zob. Dvojke, ki so zraven so le za pomoč.
LP Andreja

New Report

Close